Smíšená pleť


Smíšená pleť se vyznačuje tím, že některé části obličeje jsou velmi suché a jiné naopak mastné. Tento fakt značně komplikuje výběr vhodného prostředku pro ošetření pleti.

Obecně platí, že mastné části jsou především nos, brada a čelo. Na těchto místech se tvoří mastný film a také pupínky. Naopak vysušené jsou především tváře, lícní kosti a spánky.

Člověk se smíšenou pletí může působit jako unavený a zmožený. I z tohoto důvodu je důležité o pleť pečovat a snažit se jednotlivé partie obličeje, co se mastnosti týče, alespoň částečně vyrovnat. Na druhou stranu se ale vůbec nemusíte stresovat tím, že vaše pleť není dokonalá, protože mnoho žen vás opravdu snadno pochopí. Smíšená pleť je totiž nejrozšířenější typ pokožky.

K péči o smíšenou pleť můžete přistupovat různě. Můžete si koupit dva různé přípravky pro péči o pleť a suchou část pokožky ošetřovat jiným výrobkem než mastnou část obličeje. Je to asi nejefektivnější možnost, protože každá část pleti dostane právě takovou péči, jakou potřebuje.

Na druhou stranu ale existuje i časově úspornější možnost. Zkuste se poohlédnout po čistícím gelu a krému pro denní péči o smíšenou pleť. Jedná se o výrobky, které jsou běžně k dostání. Můžete jimi ošetřovat celý obličej, takže se nemusíte zatěžovat tím, kterou část obličeje máte ošetřit kterým přípravkem.

Když jdete na veřejnost a záleží vám na tom, abyste působila co nejlepším dojmem, zvolte decentní líčení. Barvy volte spíše méně výrazné, vyhýbejte se mastným make-upům, naopak používejte klasický tuhý pudr, který zabrání lesknutí masných partií vašeho obličeje.

I v případě smíšené pleti ale platí, že se jedná o odraz našeho životního stylu, takže pokud přidáte více vyvážené stravy bohaté na minerály a vitamíny a začnete jíst více ovoce a zeleniny a dbát na pitný režim, je dost možné že zjistíte, že se vaše problémy s pletí vyřešily samy a navíc se budete cítit vyrovnanější a budete mít více energie do života.

Štítky: , ,

Přidejte komentář