Stárnutí pleti?! Jde zpomalit


Pleťová maskaPohled do zrcadla po ránu je samozřejmostí pro každou ženu. Jak však čas běží mílovými kroky zjišťujeme, že už „to“ není to, co bývalo. Dá se s tím vůbec něco dělat? Plavat proti proudu času, moc velký smysl nemá, ale zpomalit tok mohutných peřejí jistě jde.

Pleť ve 20

Jedním slovem paráda. Léta dospívání máme za sebou a naše pleť je vyhlazená a správně hydratovaná. Ve většině případů bez známek pubertálního akné. Domácí péče o ni je snadná. Stačí používat správné čistící přípravky a lehké hydratační krémy. Trpíte-li dozvuky akné, používejte speciální kosmetiku pro takový typ pleti. Pamatujte si, pleť si spáchané prohřešky na ni pamatuje. Neobjeví se sice hned, ale za pár let vám svoji péči vrátí i s úroky a záleží jen na vás, zda skončíte v debetu nebo s pěknou sumičkou v kapse.

TIP:

V tomto věku je důležité zjistit svůj typ pleti. Test je jednoduchý. Po koupeli se osušte, ale nemažte. Za dvacet minut přiložte na pleť ubrousek. Je mastný? Nebo vás naopak kůže nepříjemně pne a stahuje? Jestliže si nejste svým tipem pleti jistá, zamiřte do kosmetického salonu.

Pleť ve 30

Záleží na genetice, kdy nás dohoní strašák stárnutí. Možná máte stále ještě krásně tonizovanou pleť, ale spíše se smiřte s tím, že se začínají objevovat drobné mimické vrásky a vaky pod očima. V tomto věku dochází i k zvýraznění nosoretní rýhy a drobných vrásek na čele a kolem úst bude stále přibývat. Po třicítce se na pleti zkrátka začne projevovat dosavadní styl života. Nevyspalost, stres, špatná životospráva….to jsou zabijáci krásy vaší pleti.

Doma nezapomínejte na kvalitní očištění. Žádné usínání, bez dokonale odstraněného make-upu. Kosmetiku si vybírejte s označením 30+. Krémy mají jiné složení než pro dvacítky. Díky obsahu kyseliny glykolové, salicylové a mléčné s příměsí ureou, glycerinu, vitaminu A a C dostane pleť co potřebuje. Hlavně vrchní vrstva kůže bude hydratovaná a tím se zamezí prohlubování vrásek.

Pleť ve 40

Při správné péči jde i v tomto věku vypadat velice dobře. Teď již začínáme sklízet úspěchy své péče o pleť v letech minulých. S péčí o pleť pokračujte dále tak jak jste zvyklé. Zajásat můžou ty ženy, které po léta trápil problém extrémně se mastící kůže. S přibývajícími léty bude zvýšená produkce mazu na ústupu. Oproti tomu nás začne trápit problém se suchou kůží. Není lepší věk než tento, sehnat si kvalitní kosmetičku, ke které budete pravidelně docházet. Ideálně jednou za čtrnáct dní. Velice vhodné je i začít cvičit tzv. obličejovou gymnastiku. Správně vyškolená kosmetička vám ukáže pár cviků, které značně zpomalí ochabnutí obličejových svalů.

Pleť v 50

Struktura pleti se v tomto věku velice mění. Bohužel už jen k horšímu. Za hranicí padesátky dochází k rapidnímu poklesu tvorby kolagenových a estestetických vláken, pevnost cévek je nižší a produkce mazu je téměř nulová. Navíc na pleť negativně působí i rapidní snížení ženských hormonů. Hříchy mládí v podobě nadměrného slunění bez použití opalovacích přípravků se na pleti projeví asi nejhůře. Pleť se může potýkat s extrémní vysušeností či oloupáváním, výjimkou nejsou ani prosvítající rozšířené cévky. Flintu do žita však rozhodně neházejte a dál se snažte pro sebe udělat maximum.

Doma si dopřejte opravdu luxusní péči. Správně zvolená kosmetika je základ a i vyšší vynaložená částka se vrátí. Jednou za týden si dopřejte hydratační masku spojenou s olejovou koupelí (ideálně celého těla). Samozřejmostí by měla být pravidelná návštěva kosmetičky.

 

Pokud nejste, ať už v jakémkoliv věku, se svojí pletí spokojena, můžete využít služeb plastického chirurga. Dnes už je toto odvětví tak daleko, že se pravý věk žen odhaduje jen s těží. Ale všeho s mírou. Vypadat v padesáti na třicet, by asi nebyl krok tím správným směrem.

Přidejte komentář