Suchá pleť


Suchá pleť je velmi nepříjemný problém. Často bývá provázena dalšími příznaky, jako jsou například šupinky na kůži, svědění či praskání kůže, proti kterým mnohdy nepomáhá ani promazávání mastným krémem. Jak tedy tento problém řešit?

Trpíte-li na suchou pokožku, zamyslete se prvně nad tím, zda přijímáte dostatek tekutin. Doporučeno je vypít ráno nalačno sklenici minerálky a v průběhu dne dostatek čisté vody. V ideálním případě 1 l na každých 25-30 kilogramů tělesné hmotnosti.

Pokud u vás suchá pleť není způsobena nedostatkem tekutin, může to být nevhodnou péčí o pokožku. Kupujte si raději kvalitní přípravky, protože některé gely a mýdla za pár korun mohou kůži zbytečně vysušovat. Pokud zjistíte, že vám daný přípravek nesedí a že se vaše pleť zhoršuje, raději ho vyměňte za jiný.

Většina obyčejných mýdel a šamponů totiž obsahuje chemické organické sloučeniny zvané tenzidy. Ty díky zásadité složce narušují ochrannou vrstvu pokožky, která pleť udržuje mastnou a ochraňuje ji proti vysoušení.

Další příčinou suché pleti může být například opalování se, ať již na slunci nebo v soláriu. UVA a UVB záření se raději vyhýbejte. Když už se musíte opalovat, používejte kvalitní ochranný krém s dostatečně vysokým SPF faktorem. Po opalování použijte kvalitní hydratační mléko či olej, který narušenou pokožku alespoň částečně ochrání a napomůže rychlejší regeneraci.

Na suchou pleť pomáhají například hydratační krémy, masky a různá séra pro péči o pleť. Příznaky zmírní, nicméně ve chvíli, kdy je přestanete používat, se suchá pleť pravděpodobně velmi rychle vrátí. Proto je potřeba proti vysušené pleti bojovat. Dbejte na kvalitu životního stylu, vyváženost přijímané potravy a dostatek vody, kterou do těla denně dostanete. Zároveň s tím si sežeňte hydrofilní sprchové oleje, které neobsahují žádné detergenty ani jiné nevhodné složky, takže nenarušují ochranný film na pokožce. Postupem času se tak tato ochranná vrstva obnoví a vaše pokožka se sama od sebe zlepší.

Štítky: , ,

Komentáře k “Suchá pleť”(jeden komentář)

  • anamor69:

    Vážené dámy, na jednom veletrhu jsem objevila novou přírodní biokosmetiku z Anglie Dr.Organic a pořídila si přípravky na suchou pleť z Manuky a hle, pokožka se postupen času zlepšila, můžu jen doporučit.

Přidejte komentář