Účinná domácí kosmetika poprvé


Pleťová maskaV poslední době zaznamenává slovo natural nebo chcete-li přírodní, stále větší oblibu a to téměř v každém odvětví. Jednoduše jsme museli dospět do doby, kdy si začínáme uvědomovat, jak pohodové a krásně jednoduché byly doby minulé. Kromě toho byly takové „poctivější“. Samozřejmě, nemohly jste si jen tak zaběhnout do obchodu pro značkový krém, kvalitní čistící vodu či balzám na vlasy. A vadilo to? Měly ženy snad víc vrásek, horší pleť, drsné ruce či více zničené vlasy? Ale kdeže, byly to totiž ženy šikovné a věděly co a jak používat.

Pojďte prozkoumat svět domácí alchymie, kde za pár korun a za pár chvilek času vykouzlíte skvělé přípravky, které strčí drahé značkové výrobky do kapsy.

Nejsnadnější jsou na přípravu pleťové masky, které odstraní z pleti stopy únavy, vysušení a nezdravého vzhledu. Samozřejmě berte v úvahu svůj typ pleti. Na každou pleť nemůžete napatlat cokoliv. Navíc nanášet na mastnou pleť masku na suchou pleť, která ji ještě více „zmastí“ je asi blbost, ne? Ale to jen aby jste měly jasno. Tak vzhůru do míchání!

Mastné pleti uděláte dobře droždí, které ji pomůže zklidnit a odmastit. Drožďovou masku si vyrobíme z půl kostky droždí a teplého mléka. Mléko přidávejte k droždí po lžičkách do té doby, než se vám podaří vymíchat kašička, kterou si na pleť nanesete.

Unavenou pleť skvěle pomůže rozjasnit maska z medu, mléka a hladké mouky. Všechny přísady (po jedné lžíci) smícháme dohromady a naneseme na obličej. Zbytek samozřejmě nevyhazujeme, ale naneseme na krk popřípadě i dekolt.

Citlivá pleť určitě nepohrdne ovesnými vločkami. Malý šálek ovesných vloček zalijte horkou vodou a počkejte, až nabobtnají. Poté do vloček přidejte lžíci medu.

Suché pleti, které chybí hydratace připravte masku z rýžové mouky, oleje a mléka. Pokožka vydrží dlouho krásně vláčná a hydratovaná.

Trápí-li vás nějaká ta vráska (a doufám, že jen ta kolem rtů od smíchu  J ) vyzkoušejte tvaroh smíchaný s žloutkem a ovesnými vločkami.

Samozřejmě i pro domácí masky platí pravidla jako u těch kupovaných. Nanášejte je na důkladně vyčištěnou a odlíčenou pleť. Nechte je působit alespoň 15 minut a poté důkladně opláchněte vlažnou vodou. Masku se doporučuje nanášet jednou za týden.

 

Pokud se vám nechce míchat masky, zkuste jednoduchá „čistidla“ a „povzbuzovadla“ pleti.

Peeling obličeje skvěle vykoná kiwi. Ovoce s vitaminem C má nejvíce vitaminů pod slupkou! Takže dužinu snězte a slupku v žádném případě neházejte do koše. Otočte ji a zbytkem dužiny masírujte obličej, dekolt a krk. Ovocné kyseliny pomůžou odstranit odumřelé buňky a po opláchnutí bude pleť krásně jemná.

Jako přírodní lifting funguje zelený čaj, který blahodárně působí nejen na naše tělo jako skvělý antioxidant, ale i na naši pleť. Je to tak jednoduché. Stačí si večer pleť potírat pytlíkem čaje, který už jednou svoji službu vykonal.

Mastnou pleť pomůže stáhnout pomerančová šťáva. Stačí si vymačkat šťávu z jednoho pomeranče a pleť jí potírat vatovým tamponkem.

Chronicky známou je samozřejmě okurka. Plátky rozprostřete na pleť a relaxujte. Pokožka bude krásně odpočinutá a stažená. Skvěle funguje i po bujarém večírku na pytle pod očima.

 

Pár pevnými pravidly se ale používání doma připravené kosmetiky řídí:

  • Vždy si vybírejte čerstvé suroviny
  • Připravujte si množství, které okamžitě spotřebujete.
  • Zbytky neskladujte, ale vyhoďte.
  • Pokud máte velmi citlivou pleť, vyzkoušejte přípravky na vnitřní straně zápěstí a až poté nanášejte na pleť.

 

A příště se podíváme na to jak se za pár korun zkrášlit dál.

Štítky:

Přidejte komentář