Vady na kráse aneb jak na vrásky


Pleťová maskaNemládneme žádná (bohužel) a zrcadlo je k naší tváři rok od roku nemilosrdnější. Jen co odezní slastný věk náct… je potřeba pleti věnovat zaslouženou péči. Jedině tak si s vráskami začneme „tykat“ o nějaký ten pátek později. Pokud už k nám ale přišly, je potřeba vyrazit do útoku.

Na úvod je důležité říci, že se nejde jednoho rána probudit a zjistit, že na tváři se „usadily“ vrásky. Jejich vznik je postupný. Nejvíce vznik vrásek ovlivňují genetické dispozice (koukněte na maminky), životní styl (v dnešní době nic moc) a péče o pleť (jednou se bohatě vyplatí).

Není vráska jako vráska

Vrásky můžeme mít mimické nebo statické.

Mimické vrásky

Mimické vrásky vznikají díky intenzivnímu stahování svalů v obličeji. Většinu žen nejvíce trápí mimické vrásky mezi obočím. Díky takovýmto vráskám může mít okolí pocit, že máte stále zamračený výraz. Spousta žen také trpí tzv. „usměvavými“ vráskami. Tedy vráskami, které tvoří vějířek u vnitřní části oka.

Statické vrásky

Statické vrásky vznikají v důsledku postupného ochabování kůže. Jak tedy naše kůže stárne, tvoří se přirozeně vrásky. Nejprve se objeví drobné nehluboké provázky. Udržet je v tomto stádiu můžeme pomocí kvalitních krémů a pravidelných poctivým masáží obličeje. Tento stav však není neměnný. Postupně dojde k povolení kůže a vrásky se prohloubí. Stárnout se dá ale elegantně. Je to přirozený proces.

Když krémy nepomáhají

Ano, je spousta žen, které díky faktorům uvedených v úvodu článku zestárnou dříve, než by musely. Je opravdu smutné, když žena ve třiceti vypadá v obličeji na čtyřicet (geny jsou hold geny). Pokud je veškerá vaše péče o pleť marná, rozhodně není ostuda (a vašemu sebevědomí to pomůže) navštívit plastika. Ten vaše vrásky prozkoumá opravdu důkladně a doporučí další postup. Bát se nemusíte. V dnešní době existuje spousta metod, u kterých se skalpel do ruky brát nemusí.

Jed který pomáhá

Botulotoxin známý jako klobásový jed se používá k uvolnění mimických svalů. Díky němu se dají snadno odstranit „vějířky smíchu“, tedy mimické vrásky. Pomocí vpichů se dostane účinný botulotoxin do obličejových svalů. Zmačkaná kůže se tím krásně vypne. Efekt není stálý. Botox se musí opakovat. Avšak časté opakování může být na škodu. Zákrok není nikterak bolestivý. Můžete při něm cítit mírný tlak či pálení. Není to však nic nesnesitelného. I cena je poměrně slušná. Dnes už není takovéto vyhlazení vrásek finančně ruinující. Za krásný vzhled to stojí.

Pomocné teplo

Vrásky lze i úspěšně na několik let vyhladit pomocí leseru. Paprsky leseru proniknou pod povrch kůže a pomůžou uvolněným kolagenovým vláknům se opět zpevnit. Zákrok je opravdu nebolestiví. Nebojte se, nehrozí, že by se díky velkému teplu kůže spálila. Skvělá je i časová náročnost. Ošetření celého obličeje trvá přibližně jen půl hodiny. Po zásahu může kůže mírně pálit a být zarudlá, místy se i loupat. Tyto projevy však nejdéle do pěti dnů zmizí. Plná síla zákroku se projeví do čtyř týdnů.

Radiofrekvenční lifing

Tato metoda spočívá v cílené aplikaci energie do pokožky. Metoda aktivně bojuje proti ochablé pleti a vráskám. Podstatou jsou radiofrekvenční vlny, které cíleně míří do problematických míst na pleti. Radiofrekvenční energie proniká do hlubších vrstev pleti, kde aktivuje novou tvorbu kolagenu. Tím dojde k vyplnění vrásek zevnitř. Pleť se zreorganizuje, zvýší produkci kolagenu a zlepší se prokrvení. Od zákroku můžete očekávat vypnutější pleť, vyhlazení vrásek, omezení tvorby kožního mazu, vymizení váčků pod očima, zlepší se hydratace pokožky, zmírní se případné akné, zatáhnou se drobné jizvičky. Zkrátka hodina času a vy odejdete po zákroku o několik let mladší. Dodá to i nový impuls vašemu sebevědomí.

Přidejte komentář