Vydejte se za omamnou vůní do Egypta, kolébky světových parfémů


Egypt_1Milujete kořeněné a orientální vůně? K nejznámějším výrobcům takových parfémů patří například Chanel, Dior nebo Gucci. Flakonek vás ale vyjde na několik tisíc korun. Už jste si někdy pořídila luxusní dlouhotrvající vůni za 50 – 200 Kč? Pokud ne, tak to jste ještě nebyla na dovolené v Egyptě.

Egyptské vůně mají svou tisíciletou tradici

Nikoliv Francie, jak si mnozí myslí, ale Egypt se stal zemí prvních parfémů, které provoněly svět. Tato tradice je stará tisíce let. Vonné oleje používali již králové a královny v období starověku. Asi nikoho nepřekvapí, že se překrásná Kleopatra nebo Hatšepsut voněly podobnými vůněmi, jaké známe dnes. Již tehdy byly obchodní lodě plující po Nilu plné omamného kadidla nebo myrhy.

Co dělá parfém parfémem?

Základem egyptských orientálních vůní jsou především vonné esence získané z koření, dřevin a květů. Nejčastějšími přísadami bývá právě kadidlo, myrha, cedrové dřevo, lotosový květ a kardamon, které se vyskytují na severoafrickém a asijském kontinentu. Pro větší přitažlivost se do parfémů přidává také mošus – pižmo získané z podkožního vaku kabara pižmového. Možná si říkáte fuj, ale jedná se o silnou afrodiziakální esenci.

Parfumérie na každém kroku

Egypt_2Díky tisícileté tradici Egypťané perfektně ovládají výrobu i míchání olejů, které vás svou vůní ohromí. Je to alchymie, kterou však v Egyptě zná i malé dítě. Vydáte-li se na dovolenou do Egypta, parfumérií zde najdete bezpočet a v nich vůně vysoké kvality. Umíte-li dobře smlouvat, získáte je za hubičku. Není problém si odvézt vlastní vůni za 50 korun.

Chcete-li se o parfémech dozvědět více, pak byste určitě měla zavítat do parfumerie Golden Eagle Crystal v Káhiře. Kde vás parfuméři seznámí nejen s výrobou, ale i ingrediencemi a dokonce vám vyrobí parfém na míru, který se stane připomínkou exotické dovolené ještě několik měsíců po vašem návratu domů. Tato parfumerie se také může pochlubit vlastními květinovými farmami a expozicí luxusních flakónů, kterými by nepohrdla ani anglická královna.

Pokud vás láká návštěva nejen egyptských parfumérií, ale i místních památek, zjara je ideální čas pro dovolenou. V poledne zemi nespalují padesátistupňová horka, a tak si jednotlivé výlety v pohodlí užijete. V tuto chvíli seženete atraktivní last minute zájezdy do Hurghady či Marsa Alam již od 9 990 Kč.

Přidejte komentář