Bižuterie je in


Ano, rozdíl mezi drahými kovy, poznáte od bižuterie pouhým okem. Zásadní rozdíl v nákupech však pozná i vaše peněženka. A úplně největší rozdíl pocítí váš zvolený outfit. Nic jiného vám totiž neumožní tolik kombinovatelnosti jako bižuterie. Je levná, nápaditá, pestrobarevná a díky ní si i z obyčejných černých kalhot a tílka vykouzlíte originalitu, která bude patřit jen a pouze vaší osobě.

Zásady nošení

I zdobit se levnou bižuterií má svá pravidla. Mezi to nejzákladnější patří nekombinovat masivní kusy s jemnými. Bižuterii také neladí společnost zlata nebo stříbra. Pokud se vám líbí velké masivní nápadité kousky tak je to skvělé, ale vždy zvolte jen jeden kus. Příliš mnoho nápaditých kousků by tvořilo neucelený dojem. Samozřejmostí je i barevné ladění, abyste nevypadala jak cikánská věštkyně od kolotočů.

Bižuterie od hlavy až k patě

Bižuterií můžete ozdobit každý kousek těla, stejně tak jako drahými kovy. Pro nadcházející sezónu jaro/léto můžete popustit uzdu své fantazii a vrhnout se do kolotoče barev a vzorů. Inspirací je vracející se móda hippies.

Na hlavu…Nejen nevěstě patří na hlavu krásná čelenka. Vůbec není pravdou, že tento kousek je výsadou dlouhovlasých žen. Správně zvolená čelenka bude slušet i krátkému sestřihu. Bohatý výběr z řad bižuterie mají samozřejmě pod taktovkou ženy s dlouhými vlasy. Své copy a copánky si mohou ozdobit nepřebernou barevnou škálou gumiček s korálky a to ať dřevěnými či skleněnými.

Na krk…Tak tady se můžeme vyřádit všechny. Je libo styl safari, klasiku nebo bláznivý hippies styl. Moderní je všechno. Záleží jen na vašem oblečení. Čím ho podtrhnete a dáte mu šmrnc? I bižuterie může dělat optické divy. Tak třeba pro boubelky, které chtějí odpoutat pozornost od většího bříška a bujnějšího poprsí doporučují stylisté nosit větší výraznější šperk na delším řetízku. Krásně se tím opticky prodlouží silueta. K večerním koktejlkám je oproti tomu lepší zvolit šperk v podobě tzv. obojku, který připoutá pohled na nádherně odhalený krk a ramena.

Na uši…Krátké, dlouhé, kulaté, hranaté….Tak tady vám nestačí oči přecházet. Do uší si můžete dát stejně jako na krk téměř cokoliv co vám oku bude lahodit.

Na ruce….Náramky se pro tuto sezónu nosí nápadné. Klidně zvolte dva, tři masivní kruhy tón v tónu. Pro letošní sezónu to bude větší hit než slabounký nenápadný náramek.

Na oblečení….Velký boom slaví i návrat zapomenutých broží. Brož už není jen ozdoba honosnějších, večerních rób. Správně zvolenou broží můžete ozdobit i obyčejnou delší černou košili. Výrazný vzor a barva upoutá pozornost naprosto dokonale a ona hned získá na kráse (ta košile).

Ke kalhotám… Ano, i pásek můžete zvolit ve formě bižuterie. Sice ztrácí svoji funkčnost, ale oku lahodící šňůra protažená kalhotami zaujme na první pohled. I tady však platí pravidlo, všeho moc škodí.

Na nohy…. Náramkům na kotníky dáváme zelenou především v teplých měsících, kdy krásně vyniknou a podtrhnou jemnost štíhlých kotníků. Tady se vyplatí pravidlo, co na krku, to na noze. Tím nemůžete zkazit nic zásadního.

Péče o bižuterii

Samozřejmě musíte počítat s tím, že bižuterie není nesmrtelná. Pokud její základ tvoří jako by stříbrný řetízek, musíte počítat s postupným zčernáním či zreznutím. S tím nic nenaděláte. Pokud jde o barevné korálky, je délka nositelnosti v top stavu daleko delší. Pokud nevyjde daný šperk z módy, může vám dělat parádu po několik sezón.

Kde nakoupit

Spoustu bižuterie nabízí každý větší obchod s oblečením. Obchodníci si jsou vědomi, že bižuterie je nepostradatelný doplněk. Kdo chce něco originálního, může zkusit oslovit šikovné ručičky, které mají často originální nápady jak formou designu, tak materiálu a zpracování. Samozřejmě i super cenu oproti sériové výrobě v obchodě.

Přidejte komentář