- Zinnia - http://zinnia.cz -

Fialová je in…

Berlin fashion week

Vera Gafron v modelu od návrháře Torsten Amft`s

Fialová barva patří k stálicím v našem šatníku stejně tak jako oblíbené duo černo-bílá. Fialová v jakémkoliv odstínu je módní evergreen, kterým nezkazíte nic v práci, ve společnosti nebo jen venku na procházce či při sportu. Oblékat se do fialové můžete od jara do zimy.

Víte co vyjadřuje chladná fialová barva v barevné typologii? Fialová barva nám pomáhá vyrovnat se s úzkostlivými stavy a napomáhá naší duši při cestě k harmonii. Oblečení z fialové barvy by mělo svoji „majitelku“ chránit před bolestmi hlavy nebo případnými depresemi. Ten, kdo má rád barvu levandule, bývá originální silná osobnost s uměleckými sklony.

Pozor na kombinování!

Krásná fialová barva se bohužel nehodí ke všemu. Hezky vypadá namíchaná v různých odstínech, ale čeho je moc, toho je příliš. Pokud nepatříte mezi „experimentáře“ zkombinujte fialovou s bílou, černou nebo šedou. Tyto kombinace se k sobě hodí téměř vždy.

Fialové líčení

Nejen oděv, ale i vaše oči můžou dát světu najevo nestárnoucí trend fialového líčení. Ať už svoje oči „obléknete“ přes den do jemných šeříkových tónů fialové nebo večer do švestkově fialové budete vypadat in. Fialové líčení v jakémkoliv odstínu sluší nejvíce hnědo a zelenookým brunetám. Blondýnky musí více experimentovat s tóny a ladit fialovou více do modra.

Fialová pro muže

Revoluce pánských šatníků už nějaký ten zvrat zažila. V posledních letech si už neklepeme na čelo, když vidíme muže v růžové košili nebo zářivě žlutých kraťasech. I pánský šatník si zaslouží veselé barvy a fialová patří mezi jeho „žhavá esa“. Takové pólo tričko ve fialové barvě…, no, která by odolala.

Fialová v interiérech

Ano, i tady si fialová našla svoje místo. Stěny vymalované fialovou ve spojení s bílou nebo růžovou jsou jak stvořené pro romantické ložnice. Řadíte-li se mezi „modernisty“ interiérový nábytek v černé barvě doplněný tmavě fialovými stěnami vůbec není špatná volba. Pokud se fialové změny „bojíte“ nebo si nejste jisti, zkuste jen malou změnu. Co takhle jemně průsvitné fialové volány na okna, fialovou vázu, svícen nebo obraz? No a když popustíte uzdu svojí fantazii, fialová sedačka z moderní barevné eko kůže by vašemu interiéru ublížit také neměla.

Pokud fialovou nemilujete..

Jestliže si říkáte, tak fialovou tedy rozhodně NE ani na oblečení, ani v bytě, pak ji pusťte do svého žaludku. Vždyť všechny lesní plody mají, více či méně, fialové zabarvení. A takový drobenkový koláč s borůvkami nebo lívance s ostružinami milujeme všichni!