Jak šel čas se spodním prádlem? To dnešní vypadá úplně jinak než v minulosti!


Spodní prádlo to nemá jednoduché. Ženy jsou náročné a vyžadují kombinaci krásného designu, funkčnosti a praktičnosti. A to je jen základní výčet vlastností – ostatní se mohou lišit podle specifických požadavků.

Začalo to bederní rouškou

Historie spodního prádla je poměrně dlouhá. Za první kousek je považována bederní rouška, kterou ženy nosily jako ochranu před chladem a úrazy. Ve středověku následovaly pánské spodky. Uvazovaly se tkaničkami a byly poměrně dlouhé – od pasu až k lýtkům. Dámy je nosily také, ale jen v období menstruace.

Spodní prádlo dnešního typu

Jak šel čas, móda a trendy se měnily. Muži si oblékali punčochy, spodkům přibyl poklopec a zkrátila se jejich délka. Dnešní střihy, tedy trenky a slipy, pochází z 30. let minulého století.

Co se týče sortimentu dámského spodního prádla, vyvíjet se začalo až v 18. století, ovšem opravdový boom nastal až o sto let později. Na vývoji se velkou měrou podílely tanečnice kankánu. Právě ty totiž ukazovaly své kalhotky velmi často.

Kdo vynalezl podprsenku?

Za podprsenky ženy vděčí dámě jménem Marie Phelps Jacobsová. Paradoxně však na jednom z největších objevů ve světě módy pohádkově nezbohatla. Patent prodala firmě Warner Brother’s Corset Company za směšnou částku a dožila v chudobě. Dnešní číslování se poprvé objevilo v roce 1928, předtím si ženy musely vystačit s velikostmi S, M a L.

Dnes si je z čeho vybírat

A jak vypadá sortiment dámského spodního prádla dnes? Populární je minimalismus a zajímavé barevné kombinace (viz dámské spodní prádlo Tommy Hilfiger).

Na své si však přijdou i milovnice vizuálně atraktivních motivů. Skvělým příkladem je nevšední dámské spodní prádlo 69 SLAM.

Populární jsou také průsvity, černá krajka a přítomnost kytiček. Trendy jsou brazilky kombinující vlastnosti svůdných kalhotek zvaných tanga a pohodlí kalhotek klasického střihu.

Štítky: , ,

Přidejte komentář