Krása: depilace, epilace – co to je, jaké jsou v tom rozdíly?


Hladká pokožka je nyní v módě a touží po ní snad každá žena. Dokonce i mnozí muži začali chloupky ze svého těla uměle odstraňovat. Běžně odstraňujeme chloupky v podpaží, na tříslech, na nohách, břiše, obličeji, ale také na intimních místech lidského těla. Odstraňování chloupků je dle typu označováno buď slovem epilace nebo slovem depilace.

Mnoho lidí slova depilace a epilace nevědomky zaměňuje. V obou případech se jedná o odstraňování chloupků z lidského těla, rozdíl je ale v metodě.

Zatímco v případě depilace dochází k odstranění pouze části chloupků – té, která vyčnívá nad pokožku, epilace je termín označující úplné odstranění chloupku i s kořínkem.

Každé má své pro i proti. K depilaci můžete použít strojek na holení nebo žiletku a můžete depilovat, tedy holit, buď namokro s použitím pěny na holení nebo nasucho. Výhodou je absolutní bezbolestnost a také cenová dostupnost, nevýhodou je ale krátkodobý efekt. Chloupky pravděpodobně během dvou, tří dní začnou znovu vyrůstat. V případě, že máte tmavší chloupky, může se dokonce stát, že pozůstatky ochlupení budou vidět i bezprostředně po oholení.

Naopak epilace je sice o něco málo bolestivější, ale účinek je mnohem dlouhodobější. Většinou vydrží pokožka hladká týden, až čtrnáct dní. K epilaci můžete využít speciální strojky – epilátory, epilační vosky, …

Další možností odstranění chloupků je takzvaná trvalá epilace. Jedná se o dražší metodu, ale na druhou stranu je trvalou epilaci nutné opakovat přibližně po dvou měsících, takže stačí jednou za čas zajít do salonu a zbavit se tak chloupků snadno, rychle a bez námahy.

Mít hladkou pleť je v módě a dnes naštěstí existuje mnoho možností, jak se s chloupky vypořádat, takže si každá můžeme vybrat podle toho, co nám vyhovuje. Většina možností je cenově snadno dostupná, takže si odstranění chloupků může dovolit prakticky každý.

Přidejte komentář