Léto ve znamení unikátních šperků


Jistě si užíváte parné a dusné dny letošního léta. Těšíte se na dovolenou u moře nebo túru ve vysokých horách, případně na pár týdnů volna, klidu, ticha a samoty při zahradničení na chalupě. Radujete se z dlouhých vlahých večerů, chodíte s přáteli na procházky a využíváte zahrádky restaurací. Randíte, brouzdáte bosýma nohama ranní rosou, opalujete se, trávíte odpoledne sluněním na pláži, kde se plny očekávání těšíte na západ slunce, prožíváte chvíle plné romantiky, legrace a hravosti… A při každé příležitosti chcete vypadat dokonale. Nevystačíte si s párem náušnic, zlatým řetízkem a snubním prstenem jako ve všední zimní dny, v létě ukazujete více kůže a je tedy ten správný čas i na více ozdob. Vždyť léto je k tomu jako stvořené! Jen si vezměte, jak se sluneční paprsky odráží v drahých kamenech, jak v nich zažínají jiskru a dodávají jim úplně nový rozměr.

Eppi_zinnia_1

Dlouhé visací náušnice, třpytivé cinkající náramky a trendy nákotníky, statement náhrdelníky, výrazné stříbrné i zlaté prstýnky s blyštivými kameny, originální moderní brože, starožitné medailony, které lze rozevřít a schovat do nich fotku, jemné řetízky, složité přívěsky, stylové hodinky s kovovým i koženým řemínkem… Nabídka je neskutečně široká a vy si můžete opravdu vyhrát s unikátními kombinacemi na každý den.

Letošek se nese právě ve jménu mixování šperků. Proto se nebojte postavit tradicím a noste dohromady stříbro i zlato ve všech odstínech, tytam jsou poučky, že nosit je vhodné pouze kov jedné barvy: všimli jste si, jak se roztrhl pytel s tzv, bicolor hodinkami? Vrstvěte, třeba náramky nebo náhrdelníky. Fascinují-li vás jemně propracované klenoty z časů královny Viktorie, vězte, že léto 2016 jim opravdu přeje. Secesní design náušnic a přívěsků nádherně vynikne na opálené kůži – nejlépe pokud zvolíte drahokam v barvě svých očí. Trendu odhalených ramen lichotí v uších kruhy; sáhnete-li po těch z růžového zlata, budete vypadat jak z obálky módního časopisu. Myslete na to, že fantazii se meze nekladou a originalita se cení a vyzdvihuje.

Eppi_zinnia_2

Jediné, co narušuje pohodu a lehkost léta, je zvýšená potřeba o své šperky pečovat. Přece jen stříbrnému prstenu úplně nesvědčí slaná mořská voda. Náušnice si úplně nerozumí s chlórem a dalšími chemikáliemi v bazénech. Ani pot náhrdelníkům neprokazuje příliš dobrou službu. Nechcete své oblíbené klenoty poničit a poškodit? Odkládejte je před sportem i koupáním do původní krabičky nebo papírového kapesníku, který pak zabalený můžete vložit do peněženky nebo kabelky. Pokud jste se celý den slunila nebo procházela po městě, nezapomeňte večer šperk otřít měkkým hadříkem a perly kuličku po kuličce jednou za čas naolejovat. A pak s prstýnkem ze zlata i stříbra, stejně jako s ostatními šperky, rychle do šperkovnice. Budete-li mít pocit, že stříbro černá a zlato ztrácí lesk, vyzkoušejte některý z tipů na domácí čištění, nebo klenot svěřte důvěryhodnému zlatníkovi. Neváhejte investovat do drahých kovů a hypoalergenních materiálů, protože laciná bižuterie často v parných dnech způsobuje různé vyrážky a záněty.

Eppi_zinnia_3

Léto jako jedno z nejkrásnějších ročních období k nošení šperků přímo vyzývá. Jsou jako siamská dvojčata, neodmyslitelně patří k sobě. Však holé paže, odhalená ramena, hluboké výstřihy, opálené ruce, vyčesané vlasy, lehké a prodyšné šaty lze označit jako dokonalý podklad pro lesklý kov a třpytící se kámen.

Přidejte komentář