Okouzlující dekolt


Dekolt, část těla, která láká muže na nás ženách snad nejvíce. Nejen v létě však vystavujeme na obdiv své vnady. I v zimním období se důkladná péče o tyto partie vyplatí. Vždyť plesová sezóna je v plném proudu a šaty na ramínka odhalí kdejaký nedostatek.

Důkladná péče se vyplatí

Pokožka na krku a hrudníku je opravdu velice citlivá a náchylná k vysoušení. I když se vám ostatní části kůže můžou zdát mastnější, u dekoltu je tomu jinak. Podle stavu kůže na krku a dekoltu lehce odhalíte věk ženy. Tyto partie postihuje vrásčitost a nedokonalost ještě dříve než obličej.

Alfou i omegou krásného dekoltu je pružná hydratovaná pokožka. Protože jen pokožka, která je dostatečně hydratovaná a vyživená, dokáže bez újmy na kráse „přežít“ i výkyvy tělesné váhy, těhotenství či kojení a samozřejmě stárnutí. S postupujícím věkem na naše poprsí přeci jen působí matička příroda v podobě gravitace. Pokud je tedy kůže dostatečně vyživována již od mládí a správná péče o ni pokračuje dále, „životnost“ svého krásného dekoltu tím jenom prodloužíte.

Krásný dekolt ve čtyřech krocích

Krokem číslo jedno ve správné péči o dekolt začíná hned s ranním vstáváním a končí s večerní očistou. Nic nezaručí lepší prokrvení pokožky, než ranní sprcha. Věnujte svému poprsí pětiminutovou ranní péči v podobě otužovacího procesu.

Krokem číslo dva je masáž. Samozřejmě ráno ji klidně můžete vynechat, přeci jen jsou rána před odchodem do práce již takhle krátká . Večer po koupeli si naneste výživný krém či tělové mléko na krk i dekolt a jemnými krouživými pohyby roztírejte. Vždy platí zásada, jemné tahy, které směřují od spodu nahoru. Tady to tedy znamená začít tahy od prsou, přes dekolt ke krku.

Alespoň jednou měsíčně si nejen váš dekolt, ale i pokožka celého těla zaslouží poctivý peeling. Díky peelingu se odstraní vrchní odumřelá kůže a nové „buňky“ mohou najednou lépe dýchat, ale i zahájit regeneraci kůže. Výsledek uvidíte okamžitě. Pokožka se vám krásně rozjasní a na dotyk bude krásně jemná.

Dalším krokem je cvičení. Ano, i dekolt je potřeba „posilovat“ a zpevnit. Zařaďte do svého cvičebního plánu pár jednoduchých cviků např. s posilovací gumou. Stačí, když sevřete gumu v rukou za zády a jemně kmitáte. Pro krásný dekolt úplně postačí patnáct až dvacet opakování po třech sériích. Pokud zařadíte cvičení minimálně třikrát týdně, výsledky se dostaví již po měsíci.

Extra péči můžete svému dekoltu dopřát díky speciální kosmetice a potravinovým doplňkům. Nejlépe se hodí pro oblast dekoltu takové přípravky, které obsahují výtažky z kořene ženšenu. Pamatujte však, že účinek potravinových doplňků nepoznáte dříve jak za dva měsíce. Pokud sáhnete po vyhlazujících krémech, které fungují na principu liftingového efektu vězte, že první pozitivní výsledky můžete spatřit za dobu kratší než jeden měsíc.

Dekolt do večerní toalety

Abyste večer pořádně oslnila, nezapomeňte zvolit krásné a hlavně dobře padnoucí spodní prádlo, které vaše křivky zvýrazní a podtrhne jejich krásu. Díky správně zvolené podprsence můžete vykouzlit plný dekolt i s malým poprsím a zase naopak.

Na dekolt přitáhnete ještě více pohledů, pokud mu propůjčíte svůdný třpyt např. pomocí pudru. Pokud chcete jít ještě dál, zkuste vyměnit klasický řetízek či náhrdelník za originální zlatou aplikaci. Z tenkých plátků zlata vám v salóně vytvoří originální a jedinečný šperk, díky kterému vás nepřehlédne jeden jediný muž.

Přidejte komentář