P jako Piercing


Možná jste už i vy začal/a přemýšlet o aplikaci piercingu na tedy přesněji do svého těla, co byste měly vědět, než usednete pod jehlu?

Ve městech piercing vídáme skoro denně, může být nápadný, sexy, originální, na intimních místech, jemný, velký, ale bohužel i odpuzující, to obzvláště v případech, kdy se z ozdoby stala posedlost a dotyčný vypadá, jak kdyby jej napadla rozzuřená kancelářská sešívačka!

Kam a jaký piercing zvolit?

Na místě obecně moc nezáleží. Samozřejmě je lepší vsadit na osvědčenější místa jako třeba piercing do pupíku a nehnat věc do nějakých extrémů. Měly byste mít na paměti, že místo by mělo být dobře dosažitelné, kvůli hygieně, která by měla být díky vaší ozdobě samozřejmě zvýšená! V důsledku toho bych se raději vyhnula piercingu do jazyka. Ten se může stát rychle otravou, pokud ho vyndáváte na jídlo, čištění zubů apod. což sice nemusíte, ale tyto běžné úkony mohou být zpočátku obtížnější, přeci jen je to o zvyku.

Co se týká materiálu, ze kterého je piercing vyroben, nejčastěji je to zlato, titan nebo ocel a to díky svým příhodným vlastnostem, díky kterým by na něj vaše pokožka neměla negativně reagovat. Doporučuji tedy volit alespoň v místě styku s pokožkou tyto materiály.

Je propíchnutí kůže bolestivé?

Řada lidí přichází do salonů s nevyřčenou otázkou v očích plných strachu a sice, bolí piercing? Není to rozhodně nic tragické, ale záleží na vaší citlivosti. V dnešní době není nic zvláštního na tom si místo nechat umrtvit, takže doporučuji nehrát si na hrdinu a využít toho, pokud se tedy nebojíte i injekčních stříkaček.

Jste připraveni na předsudky?

Je pravdou, že piercing má oproti tetování jednu obrovskou výhodu, dá se kdykoliv jednoduše odstranit (dírky se hojí velmi rychle). Ale stejně byste se měli zamyslet i nad tím, zda jste připravení na případné negativní reakce a pohledy okolí. Přeci jen ne každému se tento trend líbí a především pak starší generace proň nemá moc pochopení.

Přidejte komentář