Podzimní a zimní trendy


Berlin fashion week

Vera Gafron

Z šatníku mizí šortky, tílka, rozevláté tuničky a lehké šatičky rychlostí blesku. Nastupuje místo nich éra teplých a hlavně hřejivých oblečků, které nedávají šanci vtíravému mrazivému chladu. Abyste nevypadala jak šedivá myš, přečtěte si následující řádky. Dobrá rada je totiž nad zlato!

Šatníkem to začíná

Z letních barevných kousků neupotřebíte nic moc, leda kromě kalhot. Pokud jste si loni nakoupila novou garderobu, letos máte téměř vyhráno. Trendy se příliš nezměnily, 70. léta vládnou dál. Stačí dokoupit pár „žhavých novinek“ a váš šatník má pré a peněženka dovolenou. Jak už jsem nadhodila, barevné (jednobarevné) kalhoty podle módních návrhářů letošní podzim a zimu alespoň trošku „rozsvítí“. Úplně postačí, když si koupíte jedny červené. Červená se dá skvěle kombinovat s otřepanou šedou, černou i bílou.  Samozřejmě oproti letním variantám materiálům, sáhněte po těch teplejších. Nebo si alespoň pořiďte výrazné punčochy.  K zimě patří i nadále módní vrstvení. Svrchní vrstva oblečení může všem vyrazit dech, pořídíte-li si kožešinu. Ne tu pravou, návrháře oslovila na letošní zimu hlavně ta nepravá varianta ve velice zajímavé barevnosti. Dál v obchodech i ve vašich šatnících mají místo přírodní, zemitě pudrové odstíny hnědé, béžové i zelené.

Pohodlný krok

A to doslova a do písmene. Z módního nebe jsou vyšoupnuté vysoké podpatky, ve kterých trpí nejen noha, ale i majitelka. Inspirace přišla z pánského šatníku a to v podobě mokasín. Mokasíny jsou hit podzimu. Přírodní, barevné nebo černé, to je celkem jedno. Mokasíny jsou zkrátka zpátky. V zimě se v nich samozřejmě chodit nedá. Tady budou i nadále klasikou kozačky v krátké i dlouhé variantě. Z vysokých kozaček budou extra in ty v jezdeckém stylu. Ty v kotníkové variantě budou in s výrazným šněrováním ozdobené kožešinou.

Letošní podzim i zima upřednostňují objemný „hrubý“ styl kabelek. Díky nim pojmete větší než malé množství nezbytností. In jsou kabely s přezkou, do ruky i přes rameno. V přírodních barvách s černou stálicí vpředu.

Doplňky doplní

Snad nikdy více nebyly opěvovány módní doplňky jako letos. Maxi šály, nákrčníky, návleky na ruce i nohy to jsou hity, které frčí. Na hlavě je pro letošní zimu nejvíce opěvovaný ztracený baret.  Krk zahřívají maxi šály i nákrčníky. Barevně opět tlumené i naprosto výrazné. Tady zcela záleží na odvážnosti majitelky. Všechny doplňky jsou nejvíce in v hrubé pletenině. Takže máte ještě dostatek času oprášit jehlice a uplést si šálu, která se hravě stane originálním kouskem vašeho šatníku.

I ruce se chtějí líbit

Ano, sice je v tom nejkrutějším mrazu schováte do rukavic, ale na podzim vykukují z elegantních bezprstých návleků. I nehty však musí s podzimem ladit. Dopřejte jim momentální in metalízu a to doslova. Lak připomínající metalízu vašeho čtyřkolého miláčka je to pravé ořechové. A to nejvíce v korálové, tmavě modré, petrolejové či tmavě korálové barvě. Jistou stálicí na rozbouřeném nebi je klasická červená.

I účesy mají své trendy

Účesům vládnou ty krátké, praktické, které dávají vyniknout konturám obličeje. Vyhráno mají ženy, které se nebojí odvážné extravagance a dají tak jednoznačně najevo svůj postoj k životu.

Letos tedy vyrazte do obchodu pro pončo, baret, maxi kabelu a nové kozajdy. Zbytek vašeho out fitu vám postačí z loňské sezóny. Popřípadě zapátrejte v šatníku dávno zapomenutém. Tweedovou sukni, která frčela v 70. letech. Je dnešním hitem, stačí ji jen zkrátit (tuším, že tenkrát se nosila v nelahodící délce do půli lýtek).

Přidejte komentář