Vpusťte do svého šatníku jaro


Berlin fashion week

Vera Gafron

Ve vzduchu je cítit jaro, ptáci štěbetají o sto šest a sluníčko se začíná ukazovat ve své plné kráse. Začíná být pomalu čas opustit nudnou šeď zimy a uvítat jaro. A to i v šatníku!

Úklid zimního oblečení

Nejdříve si na tu jarní „výbavu“ budete muset udělat místo. Všechny podzimní a zimní bundy, svetry, kalhoty, mikiny atd. naházejte na jednu hromadu a začněte probírat. Zimní bundu která vám sloužila pěkných pár let už asi nemá cenu schovávat, ovšem nový svetřík příští zimu ještě unosíte. Tu hromadu, kterou považujete za nepotřebnou zabalte a odneste na charitu nebo do popelnice. Hlavně ji neschraňujte. Část, která bude pro příští rok ještě použitelná vyperte a uložte. Ideálně do vakuových pytlů, aby se vám do ní nepustili nechtění návštěvníci v podobě larev molů. Tak a místo ve skříni je zajištěné.

Revize stávajícího šatníku

Teď přichází na řadu druhá část. Musíte vybalit to, co jste před zimou uklidily a raději se realisticky zamyslet nad tím, jestli byl váš úsudek před zimou správný a vy si uložily jen ty věci, které skutečně unosíte. Oblečení zkuste v různých variacích poskládat k sobě (stále je in vrstvení). Tím dokonale zjistíte, co vám v šatníku chybí a co zase nemá význam kupovat (patnáctou sukni opravdu už asi neužijete).

Jaké barvy zvolit

Tak rozhodně zapomeňte na barvy, do kterých jste se balily v bahnité zimě. Tmavé barvy vás sice skvěle ochránily před zimní „břečkou“, ale do jarního šatníku se moc nehodí. In pro letošní jaro budete v barvě fialové, zelené a vínové a to ve všech odstínech. Samozřejmě, musíte přihlédnout ke svému typu a zvolit správný odstín. Doladit vše můžete naprostými stálicemi, jako černou, bílou, červenou nebo béžovou. K jaru patří i vzory. In jsou téměř všechny, ať už velké, malé, puntíkaté, čtverečkové nebo kytičkované. Obzvlášť hezky vyniknout na výrazných podkladech.

A materiál?

Z materiálu si volte ten, který je vám příjemný. I letošní jaro ovládají pleteniny, satén, hedvábí a překvapivě i krajka. Stálicí na módním nebi je samozřejmě džínovina.

Co z šatníku nevymizí

Rozhodně by jste ve svém jarním šatníku měla mít alespoň jeden trenčkot v nějaké neutrální barvě. Můžete ho nosit ke kalhotám, sukni, k sportovně i elegantně laděné módě. Tenhle kousek nebude out zkrátka nikdy.

Potom jsou to kalhoty v klasickém střihu, které zkombinujete ke všemu, ideálně klasické černé. Sukně ve střihu mírně do A je taky stále šik, stejně tak jako sexy halenka princesového střihu.

Nezapomeňte na obutí

Tak tady je to snadné, co se nosilo loni, bude i letos. Stále vévodí žebříčku pohodlné balerínky. Milujete-li podpatky, jarní páskové botičky jsou moderní v jakékoliv výši podpatku.

Maličkosti dělají hodně

S oblibou šál a šátků se už nějakou tu sezónu setkáváme. Není tomu jinak ani letos. Pastelové, výrazné, jednobarevné i vzorované, tón v tónu nebo ve stylu protiklady se přitahují. Všechny jsou moderní a všechny dokážou vdechnout originalitu vašemu oblečení.

Stejně tak jako se šálami je na tom bižuterie. Zlato a stříbro jsou pomalu na ústupu. Vždyť je přeci příjemné mít každý den jiné náušnice, náramek nebo náhrdelník. Trh nabízí nepřeberné množství, barev a stylů. Stačí akorát sladit s vaším vkusem a šatníkem.

Rozhodně by jste neměly opomenout ani revizi kabelek. Velké dominantní kousky hrají prim. Klidně si pořiďte velkou vzorovanou kabelu a budete k nepřehlédnutí.

I líčení má své trendy

Zahoďte těžký make-up v dáli, přichází svěžest. Na oční víčka se nanáší zelená, oranžová, růžová i zlatá. Na líčka naneste světlou tvářenku a na rty růžovou nebo světlejší odstíny červené. A výsledek? Dokonale svěže jarní.

Štítky: , , ,

Přidejte komentář