Vypadat štíhlejší? Žádný problém!


koupeno-NaváhaKdo má ideální postavu? Jste to vy, vy nebo vy. Bohužel, dokonalost je velice subjektivní pojem, pod kterým si každá z nás představuje úplně něco jiného. Spousta nedokonalostí, ať už skutečných nebo domnělých, se dá na naší postavě upravit správně zvoleným oblečením. Se správně zvolenými módními styly se budete nejen dobře cítit, ale i vyzařovat sebevědomí a styl.

Není lepšího odvětví stvořeného k variabilnosti, než je oblečení. Při výběru vhodného stylu se vždy řiďte svým pocitem. Ideální je, pokud si na pomoc přizvete kamarádku, která vás kriticky zhodnotí a poskytne vám nový pohled na váš outfit.

Úzké versus široké

Hra s objemy je jedním ze základního prvku správného druhu zamaskování nedokonalostí. Pamatujte, že podstatou je docílit správného kontrastu. Pokud tedy trpíte pocitem většího pozadí, většího objemu hrudníku či bříška, snažte se je zamaskovat volnějšími kusy oblečení. Naopak tam, kde si připadáte štíhlá, volte upnutější kousky.

Vhodné je si zvolit například např. širší střih kalhot a upnuté tričko nebo naopak volnější top, kratší sukni a vypasované sako.

Kombinovat různě objemné kousky můžete v každém věku. Nestárnoucí evergreen, který je nejen mladiství, ale stále aktuální. Pamatujte na vhodně zvolené doplňky. K tomuto stylu patří šátky a šály nejrozličnějších velikostí a barevných kombinací, stejně tak jako kabelky a kabely.

 

Barvy napoví

Kombinovat výrazné barvy je in. Nemusíte se bát, stačí trocha citu a jde všechno. Zapomeňte na barvy tón v tónu a kombinujte i téměř neslučitelné. Tento styl však vyžaduje odvážnou osobnost.

Ze začátku můžete zkusit výrazné barevné kalhoty s neutrálním černým topem a jinak barevným sakem. Nejvíce se k tomuto stylu hodí pohodlná obuv typu plátěné tenisky nebo baleríny.

Všeho moc škodí, u tohoto stylu opatrně s doplňky. Velice střídmě volte náhrdelníky i náušnice. Úplně postačí jedna varianta. To samé platí i o kabelkách.

Na silnější partie volte barvy tmavší, naopak na štíhlejších partiích si můžete dovolit výraznější barvy.

 

Velikost XXL

A nemusíte ji zrovna mít. Volné oblečení totiž na první pohled dokáže vyvolat dojem hubenosti. Avšak i tady musíte dodržet několik základních pravidel, bez kterých přijatelného výsledku nedocílíte.

Oblečení o velikost nebo dvě větší volte pouze na svetru, mikině nebo tričku. Nikdy nekombinujte volné kalhoty a volný vršek.

Nechcete-li vypadat jak „strašák do zelí“ vhodně zvolte doplňky. K volnějšímu a většímu oblečení se celkové hodí doplňky, které vás zženští a dodají šmrnc. Nikdy k takovémuto oblečení nevolte obuv bez podpatku.

 

Pruhy zeštíhlí

Díky bohu za ně. Svislé pruhy umí s naší postavou hotové zázraky. Pamatujte, ty svislé umí zeštíhlet, ty vodorovné naopak postavu rozšiřují. Jemný proužek můžete zvolit v různé barevné kombinaci a nemusí to být bezpodmínečně jen varianta obsahující bílou. I když oblíbený námořní styl je stále trendy.

Proužky nejlépe vyniknou na košilích či šatech. Doplňky k nim však volte jednobarevné, to samé platí i o obuvi.

 

Umělá kůže

Nespoutaný a drsný styl není jen stylovým oblečením televizních star. Správně zvolený střih kožené bundy by měl být základním prvkem každého dobře zásobeného šatníku. Zvolíte-li bundičku s výraznými zipy a nýty v prodloužené délce, nemusíte se tohoto stylu vzdávat, ani pokud máte nějaké to kilo na víc. Tomuto stylu nejvíce lahodí klasické barvy jako je černá, bílá, béžová, hnědá s kapkou bordó či modré. Žádné velké barevné kombinace se zde nekonají.

K tomuto stylu patří velká kabela a masivní, nejlépe stříbrná bižuterie.

Komentáře k “Vypadat štíhlejší? Žádný problém!”(jeden komentář)

  • Marta:

    Doufám že nemluvím jenom za sebe, když řeknu, že každá žena může vypadat krásně a přitažlivě když se umí obléknout 🙂 Vzít si na sebe to správné, co zakryje nedokonalosti a upozorní na přednsoti. Já jsem si ten správný styl našla pomocí answear.cz 🙂

Přidejte komentář