Zdobení kůže


Jsme jen ženy. Vytetované obří ještěrky, pirátské lebky či přes prsa vytetované jméno našeho nejmilovanějšího nejspíš nehrozí. Ovšem jemný květ, malé srdíčko, motýl v rozletu, to jsou úplně jiné, něžnější ozdoby kůže. Pokud ve vás hlodá červíček pochybností nechat si kůži ozdobit, pojďte se na tetování podívat maličko blíž.

Na začátek vám prozradím jak tetáž vykládá výkladový slovník.  Je to uložení nerozpustných barevných pigmentů hluboko do kůže a podkoží.  Jednoduše, jasně a výstižně.

Není tetování jako tetování

Tetování můžeme podle vzhledu a způsobu rozdělit do několika skupin. Tetování může být dekorativní nebo-li umělecké, traumatické (např. nevydrhnutá škvára z odřeného kolena. Za to ovšem nemůžete), terapeutické (i nedokonalosti kůže se dají překrýt, když laser nepomůže) a permanentní make-up (oblíbené ženské zkrášlovadlo).

Dekorace jako koníček

Dekorovat byt je zábava, dekorovat své tělo je jako vyjádřit obrazem sama sebe. Patříte-li k té odvážnější skupině, která zkrátka touží „do toho jít“ věnujte pozornost následujícím řádkům.

Samozřejmě už víte, co by jste si přála na svém těle nosit a jistě víte i místo umístění. To jsou dvě věci, které si musíte dobře promyslet. On motýl v rozletu na konci páteře vypadá hezky u dvacetileté slečny. Pokud však vylézá z pod trička čtyřicetileté dámě je to, dejme tomu, malinko nevkusné. Další zamyšlení by mělo padnout nad místem provedení. Na amatéry zapomeňte rovnou, vaše kroky povedou do tetovacího salonu (zapátrejte na internetu). Před samotnou aplikací je více než vhodné si salon prohlédnout. Samozřejmostí kvalitního salonu by mělo být používání aplikační sterilní jehly, dezinfekce místa před a po tetování, používání kvalitních jemných barviv s minimální alergogenní potencí a samozřejmě ochotný personál, kterému není zatěžko odpovědět  na všechny vaše dotazy. To co nezůstává utajováno je i to, že tetování bolí i když je místo znecitlivěno lokálním umrtvení. Ucítíte každé „bodnutí“. Bolest také velice záleží na místě tetáže (prý nejhorší je spodní strana ruky) Pokud i nadále vaše odhodlání trvá, mějte na paměti že i několik dní po tetáži vám v místě hrozí otok, výrazně rudá kůže o svědění ani nemluvě. Pokud podráždění trvá déle, navštivte dermatologa.

A cena? Cena tetáže se odvíjí od kraje, velikosti a náročnosti. Ovšem odstranění jednoho centimetru čtverečního stojí kolem tisícovky.

Ty méně odvážné z nás (taky se mezi ně řadím) můžou vyzkoušet malování na kůži. V letních měsících zmiňovaný motýl v rozletu krásně vynikne. Bez bolesti a bez následných otoků. Jen jeho let nevydrží moc dlouho. Zhruba za jeden měsíc jeho krása uvadne. Malovat se může henou nebo syntetickou japonskou barvou.

Ty co mají přeci jen o trochu více kuráže je určeno dočasné tetování, které vám minimálně tři roky vydrží určitě. Tetáž se provádí speciálně vybrační jehlou, kam se do hloubky kolem jednoho milimetru vpravuje speciální barevný pigment. Tím jak se kůže opotřebovává (šupinatí) mizí s ní i samotné tetování. Jak vidíte, že tetování mizí máte možnost volby. Buď podstoupit aplikaci znovu, nebo ho nechat bez následků „vyšumět“.

Permanentní make-up

Tak to je pro nás ženy velice lákavá záležitost. Díky ní si můžete krásně vykompenzovat špatnou křivku obočí a nebrečet nad tím, že vám Pán bůh nenadělil řasy jak mrkací panence. To vše permanentní make-up umí. Samozřejmě si ho nechte udělat od odborníka. Pro začátek můžete zkusit řasy. Ty krásně dlouze černé sluší každé ženě a vy ušetříte za kvalitní řasenky.

Štítky: ,

Přidejte komentář