Značkové sportovní boty – pohodlná chůze a noha v bezpečí


V dnešní době existuje na trhu s obuví nepřeberné množství různých značek sportovních bot, ale do popředí se čím dál více dostávají boty z tržnice, které stojí stovku či dvě, byly vyrobeny v Číně, „voní“ po umělé hmotě a počítá se s tím, že se za dva měsíce rozpadnou.

Mnoho lidí si říká: „Tak proč kupovat mnohonásobně dražší boty, když mohu mít levnou obuv z tržnice. Vždyť chodit se dá ve všem.“

Na první pohled to tak může vypadat, ale problém je v tom, že v nekvalitní neznačkové obuvi si snadno a rychle zničíte nohy – chodidla, vazy, klouby, úpony. Při dlouhodobém nošení takové obuvi se vám může poškodit klenba nohou, při pravidelném sportování vás mohou bolet klouby, nehledě na všudypřítomné kuří oko, puchýře či plíseň ze zapařených nohou.

Lidová moudrost praví, že zdraví lidí začíná od nohou, což v případě dětských nožiček platí dvojnásobně. Sebemenší poškození nohou v dětském věku se vám v dospělosti mnohonásobně vrátí.

Kvalitní značkové boty jsou sice dražší, ale také mnohem déle vydrží, nabízí větší komfort a kvalitu. Podrážky bývají mnohem lépe odpruženy, což prospívá především našim kloubům. Obuv je pevnější a stabilnější, nohu chrání před úrazem podstatně lépe. Investovat do kvalitních značkových bot se proto jistě vyplatí. Z dlouhodobého hlediska se vám investice do kvalitních sportovních bot vrátí v podobě zdravých nohou a vaše klouby budou chráněny před otřesy a poškozením.

Pokud přemýšlíte nad tím, od které firmy si máte značkové boty koupit, bude nejvhodnější sáhnout po osvědčených výrobcích. Mezi kvalitní obuv patří například: značkové boty Nike, značková obuv Adidas, obuv Bennon, značkové boty Reebok, boty Puma a mnoho dalších.

Vybrat dobré značkové boty ale není vůbec jednoduché. Záleží na tom, k čemu jsou boty určeny. Zcela jiné sportovní boty si totiž vyberete pro běh, jiné pro sálovou kopanou a jiné na tenis. Vždy se řiďte doporučením, které bývá uvedeno v popisu značkové obuvi. Pokud chcete běhat, kupte si běžecké boty s kvalitně odpruženou podrážkou. Pokud se chystáte do tělocvičny, zvolte sálovou obuv, na horské túry budou nejlepší boty trackové.

Další věc, na kterou je třeba dbát, je také to, zda jsou boty pánské či dámské. Tělo ženy má jiné proporce než tělo muže. Ačkoli to není na první pohled patrné, sportovní obuv bývá rozdělena na pánskou a dámskou. Nejedná se pouze o vzhled a barvu, jde i o to, jak je bota tvarovaná. V případě že vám nesedí nebo se v ní necítíte dobře, zkuste raději jiný typ.

Zkrátka veškeré značkové boty mají svá pro i proti a je vždy nutné pečlivě zvážit, co přesně si potřebujete pořídit. Ať tak či tak, vaše tělo se vám za vhodné kvalitní boty bezpochyby odvděčí.

Štítky: , ,

Přidejte komentář