Dokonalý svatební den


Den, který se vám vryje po zbytek života do paměti. Ano, den s velkým D, kdy přestáváte žít oficiálně singl. Den, kdy sice ztrácíte svobodu, ale do vašeho života vstupuje člověk, který bude vaším rádcem, kamarádem, partnerem atd. Abyste si tento velký slavnostní den užila se vším všudy, pojďte si naplánovat, co vás všechno čeká a nemine. Vezmeme to hezky krok za krokem.

Svatební šaty

Krásné šaty si zasloužíte vy i váš nastávající. Jejich pořízení může vyjít na pěkný balík. Obhlédněte raději svatební salony a šaty i oblek si půjčte. Samozřejmě, váš nastávající může jít v klasickém pánském obleku, který se mu ve skříni neztratí a jistě ho využije víc než jednou.

Prstýnky

Velice příjemné vybírání. Spokojíte-li se s klasikou, můžete zajít do zlatnictví a prstýnky si hned odnést. Chcete-li prstýnky nechat udělat podle svého výběru, nechat na ně vyrýt jména či datum svatby, zajděte raději za klenotníkem v dostatečném časovém předstihu.

Prostory pro obřad

Uvažujete-li o radnici, zjistěte si volný termín. Chcete-li pro svůj svatební den neobvyklé nebo žádané místo, uvažujte hodně dopředu. Někdy si na volný termín musíte počkat více jak tři měsíce.

Svatební oznámení

I tady máte na výběr. Můžete si zvolit dražší originalitu (práce grafika), klasiku (předtištěné šablony) nebo samovýrobu (v dnešní době žádný problém). Záleží jen na vás, kolik chcete investovat.

Fotograf

Aby jste i za dvacet let měli v živé paměti každou minutu vašeho dne, zamluvte si kvalitního fotografa. Pokud možno tak i kameramana. Sice si sáhnete hlouběji do peněženky, ale zato nebudete muset řešit nevyhovující kvalitu.

Výslužka

Přežitek? Ale ne, výslužka ještě pořád patří k tradicím každé svatby. Klasické svatební koláčky, zákusky všeho druhu ve variantě mini, to vše patří do bílých krabičkových košíčků. Oslovit pro její výrobu můžete cukráře (v dražší variantě) a nebo sebe a pár kamarádek uvázat na víkend ke sporáku a „sfouknout“ pečení samovýrobou.

Svatební kytice

Jestliže volíte styl svatby do jedné barvy, musí vám s barvou ladit i kytice. Zkušené aranžérky vám jistě splní, co vám na očích uvidí. Přistupovat k oltáři s prázdnýma rukama se zkrátka nedá.

Kadeřnice, vizážistka a manikérka

Nemáte-li šikovné kamarádky zručné v těchto řemeslech, včas si je zamluvte. Samozřejmostí je předešlá zkouška účesu i líčení. Přeci jen vlasy jsou korunou krásy, ne? A ruce vám při navlékání prstýnků budou sledovat všichni svatebčané.

Doprava

Uvažujete-li o tom, že každý ať se dopraví jak umí, fajn. Chcete-li, aby si všichni přítomní den užili, nezapomeňte zajistit rozvozy a svozy hostů. Plánujete-li luxusnější variantu svatby a na místo svého ANO se chcete dopravit limuzínou či něčím jinak neobvyklým, nezapomeňte si včas zamluvit termín.

Hostina

Záleží na počtu hostů a vaší náročnosti. Lukrativní restaurace a salonky zamluvte s dostatečným předstihem. Hlavu si potrapte i sestavením svatebního menu a zamyslete se nad společným přípitkem (šampaňské nebo Cinzano? Toť dilema.)

Toto je takové klasické shrnutí toho, co by na svatbě nemělo chybět. Samozřejmě, můžete ze svého dne udělat ještě více nezapomenutelný zážitek například vypouštěním bílých holubic po obřadu, zvolit program s živou hudbou, doprovodný program s ukázkou šermu nebo tancem břišních tanečnic. Variant je mnoho. Vše záleží jen a pouze na vašem vkusu a bohužel i na stavu vašeho konta.

Cítíte, že by přípravy byly nad vaše síly? Pak si pořiďte svatebního agenta. Zařídí vše za vás, vejde se do vámi schváleného rozpočtu a vy si vše užijete podle svých představ. Dnes už není svatební agent nic finančně nezvládnutelného.

Přidejte komentář