4 způsoby jak se naučit anglicky


Angličtina je v dnešní době velmi důležitá a již málokdo se bez aspoň malé znalosti tohoto cizího jazyka obejde. Sepsal jsem pro vás několik možných způsobů jak se naučit anglicky včetně jejich výhod a nevýhod.

Pobyt v zahraničí

Vyjet do anglicky mluvící země je nejúčinnější metodou, jak se naučit anglicky. Bohužel je to také nejdražší způsob. Nejlepší je vyjet za prací a nebo za studiem. Pokud člověk vyrazí pouze na dovolenou, nebude to mít takový efekt.

Jazykový kurz

Další metodou je navštěvování jazykových kurzů, kterých je u nás přes příliš. Bohužel je těžké rozeznat, který kurz je dobrý a který špatný. Nehledě na to, že každá hodina stojí taky nemalé peníze. Výuka probíhá ve větší či menší skupině, což znamená, že ze zaplaceného času se vám bude někdo věnovat velmi málo. Nevýhodou může být i neindividuální přístup a z tohoto důvodu vás může někdo zdržovat nebo nebudete stíhat.

Aplikace na výuku angličtiny

Existuje nepřeberné množství aplikací a každá je trochu jiná. Ale aplikací, které jsou zaměřené na mluvenou angličtinu je velmi málo – většinou se člověk učí pouze slovíčka a gramatiku. Aplikace ModerníAngličtina vás naučí především anglicky rozumět a mluvit. Učíte se v ní od nejpoužívanějších frází, takže se neučíte nic zbytečného. Aplikace dokáže kontrolovat vaši výslovnost a funguje tak i místo lektora. K dispozici je velké množství obsahu a co je nejlepší, můžete si aplikaci vyzkoušet zdarma.

Samostudium doma

Jedná se o nejlevnější variantu, ale taky nejméně účinnou. Na tom kolik se naučíte bude záležet jen na vás. Bohužel vás nikdo také nebude kontrolovat a můžete se naučit nesmysly. Navíc se nenaučíte mluvit, protože budete muset mluvit jen sami se sebou.

 

Tak to byly 4 způsoby jak se naučit anglicky. Každý se dokáže naučit anglicky díky těmto způsobům. Vyberte si ten, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Komentáře k “4 způsoby jak se naučit anglicky”(jeden komentář)

  • Nejlépe se anglicky naučí člověk sledováním anglických filmů s českými titulkami nebo čtením blogů, kdy se mu nejenom rozvíjí kognitivní myšlení, neboť díky nepozorumění všech slovíček je nucen si část domyslet a tím tak získávat nadhled

Přidejte komentář