Orientujte se v nabídce českých vysokých škol


V naší republice je vysokoškolákům přáno. Velké množství univerzit, ať už soukromých, nebo veřejných, všechny myslitelné i nemyslitelné obory, či absence školného, to jsou argumenty, které nutí každého středoškoláka o studiu na VŠ alespoň uvažovat. Velký počet škol, fakult a oborů ale není jen výhodou, ale také mnohým motá hlavy. Alespoň částečným řešením, které slouží k základní orientaci, je podrobný aktualizovaný seznam vysokých škol.

Vyberte si školu i obor podle svých kritérií

Aby byl přehled škol nápomocný vašemu hledání, musí splňovat především několik kritérií:

  1. Vyhledávání podle regionu
  2. Vyhledávání podle oboru
  3. Široké možnosti filtrace výsledků hledání, aby na vás nevyskočilo příliš mnoho oborů, o které nemáte a ani nemůžete mít zájem (jde-li o vaše první studium po střední škole, bude se vám hodit odfiltrování například navazujícího magisterského, doktorského, ale třeba i kombinovaného studia)
  4. Úplné informace o školách v České republice, zejména seznam oborů, odkazy na webové stránky fakult i kontakty na důležité zaměstnance školy

V praxi to pak v ideálním případě vypadá tak, že si svobodně vyhledáváte vysoké školy podle kritéria, které vás zrovna napadne. Hledáte-li konkrétní vysokou školu, například Masarykovu univerzitu v Brně, pak zadejte její název a dostanete o ní všechny potřebné informace. Hledáte-li VŠ v Brně, ale netušíte obor, pak do vyhledávání zadejte jen název města.

Následně se vám už vypíší všechny obory na všech školách, které se dají v daném městě, či regionu studovat. A že je jich příliš mnoho? Dobrý seznam českých VŠ musí nabídnout i další filtrování výsledků hledání, čímž můžete výsledky zpřesnit do požadované míry.

Nakonec, jen po pár kliknutích, tak můžete získat opravdu užitečný seznam, se kterým se dá snadno dále pracovat – přejít na stránky jednotlivých škol a fakult, nebo si na internetu vyhledávat zkušenosti studentů a absolventů.

Přidejte komentář