Vánoční dárky pro celou rodinu


První adventní neděli jsme již oslavily. Začíná nám krásná doba těšení se na Jéžíška. No tedy těšení, spíš doba příprav na ty nejkrásnější svátky v roce. S vánočními svátky přichází chvíle, kdy by se měli lidé obdarovávat a potěšit alespoň maličkostí.

Nepatřím k lidem materiálně založeným. Nepotřebuji drahé honosné dárky koupené na rychlo v supermarketu jen proto, abych pod tím stromečkem něco měla. Vždycky mě nejvíc potěší dárek od srdce, u kterého vím, že jeho dárce si s ním dal práci a opravdu přemýšlel, čím mi nejvíce udělá radost. Proto u výběru dárků platí zlaté pravidlo PŘEMÝŠLET!!

Babička a děda

Důležití členové domácnosti, kteří toho na první pohled potřebují opravdu pramálo. Sbírat „lapače prachu“ už se jim nelíbí a v domácnosti jim nic nechybí. Čím je tedy potěšit. Opravdu pěkným dárkem by pro ně mohla být fotokniha, plná fotek celé rodiny nebo kalendář s fotkami vnoučátek, pokud nepatří k technickým antitalentům je super i elektrický foto rámeček. Rodina je pro ně důležitá a takto je budou mít stále na očích. Vděčným dárkem jsou i vitaminové přípravky, které udrží jejich zdraví ve výborné formě.

Tatínek

Vybrat dárek pro chlapa je opravdová výzva. Většinou z nich nedostanete kloudný nápad ani heverem. Jejich oblíbené „nic nepotřebuju“ vám dává do rukou mocnou zbraň. Patří li váš muž k tvorům, který nezkazí žádnou legraci, sedněte k počítači a vytvořte Dárkový poukaz na NIC. Blbost? Ano, ale výbuch smíchu pod rozsvíceným vánočním stromečkem stojí za trochu námahy. A až bude vykládat kolegům v práci co dostal, bude se cítit jako naprosto originální človíček. Samozřejmě najít jen obálku by ho asi urazilo. Pak zbývá prolustrovat jeho koníčky a záliby. Určitě se najde něco, co mu chybí nebo je potřeba vyměnit za nové. Co muži pod stromečkem nesnášejí jsou trenky, deodoranty a pěny na holení. Tři zabijáci mužských darů, kterými je více naštvete než potěšíte.

Maminka

Čím obdaruje tatínek vás je jen ve hvězdách. My ženy toužíme po mnoha věcech a jen málo která z nás má doma originálního, kreativního partnera, kterému vrtá v hlavě, co by vám udělalo radost. Tady máte jednu jedinou možnost. Bez vytáček mu řekněte, co chcete koupit a co vás potěší. Snad jen tajně doufejte, že na Štědrý den dopoledne vás nepoprosí o kousek balícího papíru, aby vám mohl dárky zabalit)

Pro páry

Pro zamilované páry jsou nejkrásnější na světě společné chvíle. Wellness víkendy, romantické pobyty, stylové večeře….to jsou poukázky, kterými uděláte stoprocentní radost.

Dětičky

U dětí je výběr dárků jednoduchý. Pokud jste tedy ve většině případů stihly vykrást banku. Potom můžete začít odškrtávat jejich nekonečný seznam s názvem Jéžíšku, prosím tě….

Pro malé děti je výběr snadný, neznají hodnotu peněz, nejsou ovlivněné reklamou či spolužáky ve škole. Nejvíce je potěší dárky, které jsou barevné a hlučné. Spousta z nich dokáže rozvíjet i jemnou a hrubou motoriku dítěte.

U starších dětí je výběr dárků větší oříšek, pokud si přejí spoustu hodnotných darů nastává ta správná chvíle vysvětlit jim tu správnou a pravou podstatu Vánoc. I psychologové doporučují nerozmazlovat dárky. Doporučuje se koupit jeden hodnotnější, který si opravdu moc přejí a pak pár maličkostí, které je potěší.

A ta správná podstata Vánoc? Postupem času přijde každý na to, že je příjemnější dárky dávat než je dostávat. Pro většinu rodin jsou nejhezčím dárkem rozzářená očička dětí, které ještě věří na Jéžíška.

Štítky: ,

Přidejte komentář