Zvěrokruh: BERAN


21. březen – 20. duben

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Mars
Živel: Oheň
Povaha: Cholerická
Typ: Rozhodný, bojovný, vůdce, idealista
Šťastný den: Úterý
Příznivé dny: Sobota, neděle
Nepříznivý den: Pondělí
Barva: Červená
Kov: Železo
Kámen: Diamant, rubín
Rostlina: Fialka, karafiát, kopřiva a šeřík
Živočichové: Ovce, pes, skřivan, vlaštovka, orel
Šťastná čísla: 1, 7, 13, 47
Hodí se ke znamení: Lev, Střelec

Beran je znamením nového začátku. Jsou to nekomplikované osoby. Když jsou sobečtí, tak činí tak s jistou dávkou dětské nevinnosti. Nejsou ješitní a neumí lhát. Při rozhovoru se vám upřeně dívají do očí. Mají otevřenou a přímou povahu, zajímají se o společnost a vědu. Jsou rádi středem pozornosti. Nebojí se překážek a případný neúspěch je neodradí.
Pokud jejich plány krachují, tak protože se odmítají zabývat detaily. Jsou pro ně nedůležité. Nejsou schopni se poučit z vlastních chby. Ale jako správní bojovníci se nevzdávají. Znovu se zvednou a jdou dál. Jsou odvážní, impulzivní, rozhodní, podnikaví. Mají pevnou vůli, ctižádost a touží po nezávislosti. Chtějí se v životě uplatnit.
Mají předpoklady stát se vůdci. Umí si získat dav, nadchnout ho pro věc a získat jeho poslušnost. Jsou rození organizátoři. Toto vše se ale může snadno zvrtnout v tyranství. Pracují vždy s velký nasazením. Berani jsou náladoví a nechají se lehce vyprovokovat. Povolání si vybírají taková, při kterým mohou uplatnit svou silnou vůli.
Po zdravotní stránce by si měli Berani dávat pozor na hlavu, hlavně zuby a oči. Potíže mívají i s krevním oběhem. Jsou to netrpěliví pacienti, nevydrží ležet v posteli.

Žena BERAN

Je přesvědčená o svých kvalitách, až egocentrická. Odrazuje tím případné partnery. Nepotřebuje být opečovávána, všechno zvládne sama. Bývá nevázaná, ve vztahu a manželství nespolehlivá. V partnerství chce být dominantní. Má majetnické sklony a je žárlivá. Příčí se jí stereotyp. Nebojí se jít za novým a neznámým. Miluje volnost.
Je velmi silná, překonává i ty nejobtížnější situace. Nevzdává se. Udělá vše proto, aby dosáhla toho, co si usmyslí. Je vůdčí typ. Neumí se poučit z vlastních chyb a často nepřemýšlí. Je impulzivní. Nedává na sobě příliš zdát, že je vlastně citlivá a zranitelná. Otevírá se pouze lidem, kterým hluboce důvěřuje nebo je miluje.
Děti příliš nerozmazluje, ale chce, aby byly šťastné, čisté, zdravé a milované.
Vedoucí pozice je pro ni to pravé. Může být herečkou, učitelkou, spisovatelkou, novinářskou, obchodnicí, managerem.

Muž BERAN

Je plný protikladů. Je odvážný, sebejistý, ale i netrpělivý. Zároveň je štědrý, sympatický a naopak bezohledný, sobecký a náročný. Má o sobě velmi vysoké mínění.
Každý vztah bere vážně a pro jeho trvání a i záchranu udělá všechno. Nic nedělá polovičatě. Když se zamiluje, tak je věrný, a i velmi žárlivý. Musí mít navrch, ale partnerce bude vždy oporou. O svou rodinu se vždy dokáže postarat. Pro své děti udělá maximum.

Štítky: ,

Přidejte komentář