Zvěrokruh: BLÍŽENCI


21. květen – 21. červen

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Merkur
Živel: Vzduch
Povaha: Sangvinická
Typ: Intelektuál, badatel, skeptik
Šťastný den: Pátek
Příznivé dny: Čtvrtek, sobota
Nepříznivý den: Středa
Barva: Šedá
Kov: Rtuť
Kámen: Achát, ametyst
Rostlina: Máta, meduňka, tymián
Živočichové: Opice, papoušek, liška, vosa, mravenec
Šťastná čísla: 3, 12, 13, 23
Hodí se ke znamení: Váhy, Vodnář

Blíženci jsou znamením duševní všestrannosti, bystrého intelektu a rychlé myšlenkové orientace. Mají nadání pro matematiku, jazyky a umění. Jejich osobnost je proměnlivá. Svá rozhodnutí a vůbec všechno ve svém životě mění jako na běžícím pásu. Nikdy nedospějí a jsou po celý život tak trochu dětmi. Jsou roztěkaní, všechno chtějí znát, vědět, vyzkoušet, často ale pouze povrchně. Celý život se potýkají se svou rozporuplností. Chvíli tak, chvíli onak. Střídají nálady a není na ně velké spolehnutí.
Pokud se rozhodnou proti tomu bojovat, najdou si svou vlastní cestu. Jsou houževnatí, mají rádi změny a jsou přizpůsobiví, rozumní a ctižádostiví. Nedělá jim problémy posuzovat věci z různých úlů, dokáží se vciťovat do ostatních. Nepodléhají předsudkům.
Mají rádi pohyb a vyhledávají práci, ve které by jej mohli uplatnit. Osvědčují se dobře v rozhlase nebo televizi, jako spisovatelé a v cestovkách. Neztratí se ani v hudebních, sportovní nebo tanečních oblastech.
Po zdravotní stránce jsou Blíženci psychicky přecitlivělí. Problémy jim dělá dýchání. Je mělké a rychlé. Slabinou by pro ně mohla být i nervová soustava. Měli by pravidelně odpočívat a dostatečně spát.

Žena BLÍŽENEC

Žena zrozená ve znamení Blížence je velmi rozporuplná. Nikdy se s ní nenudíte, neustále překvapuje. Lidé ji obdivují pro její inteligenci. Nevydrží dlouho na jednom místě a umí dělat hodně věcí najednou. Neumí se upnout pouze na jednu osobu, ale pokud se to podaří, je věrná. Požadují soucit a porozumění. Partner musí umět s touto ženou udržet krok. Miluje sport.
Jako matky jsou svými dětmi respektovány a milovány. Děti moc neomezují, váhu přikládají dobrému školnímu prospěchu.
V zaměstnání je všestranná. Stereotyp ji ubíjí, neustále potřebuje nové podněty. Je tvořivá a přizpůsobivá. Úspěšná by mohla být v televizi nebo rozhlase, v reklamní agentuře. Vynikla by herečka, obchodnice, tlumočnice nebo politička.

Muž BLÍŽENEC

Muži v sobě skrývají dvě protichůdné povahy. Ve vztazích dlouho nevydrží. Nesnáší rutinu, a potřebuje změnu. Svobodu staví na první místo, nemůže si pomoct. Je inteligentní a nápaditý. Hodně a rád čte, má dobrou paměť. Je velmi citliví, ale zároveň komplikovaný. Není lehké s ním žít. Ale na druhou stranu se s ním nenudíte.

Štítky: ,

Přidejte komentář