Zvěrokruh: BÝK


21. duben – 20. květen

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Venuše
Živel: Země
Povaha: Flegmatická
Typ: Přirozený, spjatý s přírodou, instinktivní, tvrdohlavý
Šťastný den: Pátek
Příznivé dny: Čtvrtek, neděle
Nepříznivý den: Úterý
Barva: Zelená
Kov: Měď
Kámen: Smaragd a achát
Rostlina: Slunečnice
Živočichové: Buvol, bizon, kráva, bažant, holub, koza, koroptev
Šťastná čísla: 4, 6, 8, 22
Hodí se ke znamení: Štír, Kozoroh

Pro býky je charakteristická vytrvalost, rozhodnost, silná vůle a energie. Jsou velice klidní a vyrovnaní. Jejich motto je “spěchej pomalu“. Pohybují se pomalu a životní situace řeší s rozvahou a ledovým klidem. Většinou se nerozčilují, ale když se doopravdy dopálí, tak pozor na ně. Zničí všechno, co jim stojí v cestě.
Největším záporem býků je jejich tvrdohlavost. Nic s nimi nepohne a může se jim stát osudnou. Nejsou bezohlední, ale jdou za svým cílem. Dokončí vše, co začnou, a veškeré své úsilí zaměřují na získání vlastního blahobytu. Jsou vytrvalí, houževnatí a odvážní.
Na druhou stranu se necítí dobře v choulostivých situacích. Mají rádi pevnou půdu pod nohama. Musí mít vše pod kontrolou. Stojí pevně na zemi. Nenechávají se unést city, ale poslouchají rozum, ačkoliv jsou od přírody intuitivní. Je jim vlastní ostrá logika a kombinační schopnosti. Ovšem jsou nepřístupní radám okolí. Jsou sebevědomí, což u nich může přerůst až v pedantství a neústupnost. Nesnáší odpor. Prostě vědí, co chtějí.
Jsou velmi spjati s přírodou a milují ji. Libují si v dlouhých procházkách. Mají velký cit pro umění, především hudbu a výtvarné umění. Touží po lásce, ale bývají velmi žárliví. Jsou domácími typy, mají rádi pohodlí a komfort. Jsou manuálně velmi zruční. Ochotně pomáhají jiným a jsou přátelští a oddaní. Své záležitosti a případné vztahy ukončují zásadně čistým řezem.
Uplatňují se zpravidla ve finanční a bankovní sféře, realitních kancelářích, státní správě a technických oborech. Mezi býky je i hodně zemědělců a farmářů, k čemuž je předurčuje jejich láska k přírodě a zemi.
Po zdravotní stránce by si býci měli dávat pozor na krk, nohy a kotníky, záda a páteř a pohlavní orgány a hlavně na svou zálibu v jídle, která má většinou za následek obezitu.

Žena Býk

Žena zrozená ve znamení býka je svůdná, smyslná a vášnivá. Erotika z ní přímo vyzařuje. Je ovšem i přítulná, poddajná a něžná. Ve vztazích i práci se vyznačuje přímočarým a upřímným chováním. Používá svou intuici a jedná instinktivně.
Není pro vztahy na jednu noc, a když si vybírá partnera, tak je to na celí život. Miluje bez předsudků, pokrytectví a naplno. Má velký smysl pro rodinu a dokáže jí vybudovat pevné zázemí. Není ovšem ženou, která by položila život za vyžehlené košile a srovnané ponožky.
Při výchově svých dětí postupuje podle předem vytyčených cílů. Pro své děti chce ovšem to nejlepší a velmi je miluje. V zaměstnání i doma je realistka. Nepůjde čelem proti zdi, ale obejde ji. Není hysterická a nemusí být za každou cenu středem společnosti.

Muž Býk

Vyzařuje z něho mužnost a šarm. Mají nekomplikovanou povahu a působí svěžím dojmem. Není zrovna romantický, ale svou partnerku umí hýčkat a rozmazlovat.

Štítky: ,

Přidejte komentář