Zvěrokruh: KOZOROH


22. prosinec – 19. leden

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Saturn
Živel: Země
Povaha: Flegmatická
Typ: Zodpovědný, tvořivý
Šťastný den: Neděle
Příznivé dny: Pondělí, úterý, středa
Nepříznivý den: Sobota
Barva: Černá
Kov: Olovo
Kámen: Rubín, onyx
Rostlina: Sedmikráska, topol
Živočichové: Osel, želva, velbloud, koza
Šťastná čísla: 2, 8, 28, 47
Hodí se ke znamení: Býk, Štír

Kozorozi jsou praktičtí, vytrvalí, uzavření a vážní. Mají silně vyvinutý smysl pro povinnost. Na okolí působí neschopně, ale nenechte se zmýlit. Jsou houževnatí a jdou za svým cílem. Nejsou tak neškodní, jak se někdy můžou zdát. Kariéře a práci dávají přednost před láskou. Často se žení a vdávají pro peníze nebo společenské postavení.

Životním cílem pro ně je získat úctu, moc a vliv. Jsou pro to schopni mnohé obětovat a překážky je nezastaví. Nepočítá s pomocí okolí a za vše, co má, vděčí jen sobě a svým schopnostem. Ohromuje svou vytrvalostí. Svou ctižádost skrývá a většina lidí se nechá oklamat jeho zevnějšek.

Po zdravotní stránce by si měli dávat pozor na kosti a klouby. Mají sklon k revmatismu. Potrápit je rovněž můžou kožní choroby a potíže s zažíváním.

Žena Kozoroh

Nejtypičtějším rysem žen zrozených ve znamení Kozoroha je přirozený půvab a dobré způsoby. Společenský šarm je jim vlastní. Ve skutečnosti si nevěří a potřebují podporu a lichotky. Je realistka. Touží po finanční zabezpečení, respektu a autoritě.
Mají velmi pevné vztahy s rodinou a to očekává i od partnera. Jako matky své děti učí k šetrnosti a úctě. Děti nebudou rozmazlovány.
Mají všechny předpoklady pro vlastní kariéru. Nemají rády přetvářku a dokážou být povýšené. Jsou schopné a spolehlivé. Často jsou zaměstnány jako účetní, bankovní a administrativní pracovnice, učitelky, spisovatelky a architektky.

Muž Kozoroh

Jeho práce je pro něj na prvním místě. Je nepřístupný a žena jeho nitro odhaluje velmi těžce. Má svůj přesný denní režim a zásahy do něj jsou nemyslitelné. Je pečlivý, ctižádostivý. Vztahy na jednu noc jsou pro něj nemyslitelné. Dává přednost vážným vztahům, je obvykle věrný. Svou partnerku Miluje hluboce a z celého srdce.

Štítky: ,

Přidejte komentář