Zvěrokruh: RAK


22. červen – 22. červenec

Charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Měsíc
Živel: Voda
Povaha: Melancholická
Typ: Dobrák, snílek, romantik, sentimentální
Šťastný den: Pondělí
Příznivé dny: Čtvrtek, Pátek
Nepříznivý den: Sobota
Barva: Bílá
Kov: Stříbro
Kámen: Křemen, opál
Rostlina: Konvalinka, meduňka, dýně
Živočichové: Kočka, zajíc, krab, labuť, žába
Šťastná čísla: 2, 5, 12, 48
Hodí se ke znamení: Štír, Ryby

Pod krunýřem raka se ukrývá jemná, nesmělá a velmi citlivá bytost. Je sentimentální a má bohatou fantazii. Jejich povaha je stejně proměnlivá jako aprílové počasí. Během chvíle umí otočit o 180 stupňů. Jsou netrpěliví a neklidní. Dělá jim problémy cokoliv dokončit. Ani silný vztah k nejbližším nezaručí jejich věrnost. Řešení starostí a problémů se snaží odkládat, co možná nejdéle. Stejně tak se i těžko rozhodují. Raci mají velké sklony k pohodlnosti, která může vést až k lenosti.
Peníze jsou pro ně velmi důležité. Hromadí majetek, a nejen ten, a šetří na horší časy. Jsou připraveni na všechny možné pohromy. Vynikají fenomenální pamětí. Jsou schopni si zapamatovat i sebemenší detaily, které ostatní přehlédnou. Můžete mu říct vše. S pochopením a trpělivostí Vás vyslechne. Ale na druhou sám není schopen se otevřít. Nikdo, a mnohdy ani jeho nejbližší, netuší, co se uvnitř něj doopravdy odehrává.
Mají opravdu silné pouto k rodině a domovu. Potřebují vedle sebe někoho silného, o koho se mohou opřít. Chtějí být ujišťování o své kráse, chytrosti a o tom, že jsou milováni. Trpí pocity méněcennosti. Jsou tolerantní, dobrosrdeční, rychle chápou a jsou filozoficky založení a vyznačují se mnohostranným nadáním.
Raci potřebují odpočinek a spánek. Pocit bezpečí je pro ně velmi důležitý, a jeho nedostatek může vést až k psychickým problémům. Nejčastěji mají potíže se zažíváním, hlavně se žaludkem.

Žena Rak

Své okolí ale nezaujme svým vzhledem, ale střídáním nálad. Je skromná, rozvážná a spořivá. Trpí pocity méněcennosti, a to i v nepochopitelných případech. Je značně přecitlivělá a vztahovačná. Stále potřebuje slyšet chválu. Čím víc, tím líp. Je neustále v pohybu, otevřená a zvědavá a pořád hledá nové zajímavé věci. Hledá lásku spíše než pouhý sex.
Má obrovský smysl pro rodinu. Děti a rodina jsou pro ni vším .Se svou pečlivostí to někdy přehání, až to může být nepříjemné. Její láska může přerůst až v tzv. opičí lásku. Je ochotná rodině hodně obětovat, ale očekává to i od ostatních.
Dává přednost stabilnímu pracovnímu místu se stálou pracovní dobou a pevným řádem. Podnikání ji nepřitahuje. Je odpovědná, spolehlivá a pracovitá. Za to se hůře přizpůsobuje novotám. Nejčastěji pracuje na místech spojených s rodinou a dětmi. Jako učitelky, vychovatelky, zdravotní sestry, lékařky, zahradnice a kuchařky.

Muž Rak

Je citlivý a náladový. Peníze mu dávají pocit jistoty, je šetrný. Dává přednost kvalitě před cenou. Nezamilovává se lehce. Bojí se neúspěchu. Když jej ale nějaká žena získá, tak Rak dokáže vytvořit harmonický domov a své ženě bude oporou. Jako otec bude trpělivý a láskyplný. Vždy je ochrání. O to horší bude pro něj ustřihnout pupeční šňůru, až děti vyrostou.

Štítky: ,

Přidejte komentář