Zvěrokruh: RYBY


19. únor – 20. březen

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Neptun
Živel: Voda
Povaha: Melancholicko-flegmatická
Typ: Nábožensky založený, mystik, samotář, hysterik
Šťastný den: Úterý
Příznivé dny: Pátek, neděle
Nepříznivý den: Čtvrtek
Barva: Blankytně modrá
Kov: Cín
Kámen: Ametyst, smaragd
Rostlina: Leknín, lotos
Živočichové: Pes, divocí ptáci, všechny ryby
Šťastná čísla: 2, 4, 11, 24, 32
Hodí se ke znamení: Rak, Štír

Lidé narození ve znamení Ryb se vyznačují nejistými pokusy o uskutečnění ideálů, jsou rozporuplní. Jsou milí, zdvořilí, skromní, citliví a melancholičtí. Pomáhají potřebným a jsou obětaví. Jako přátelé jsou věrní a jako pracovníci spolehlivý. Na druhou stranu jsou leniví, nerozhodní a sentimentální.
Jejich síla je v jejich nápadech, ale nejsou ambiciózní, aby je uskutečnily. Netouží po vedoucích postech. Nejsou průbojní a své znalosti neumí prodat. Nemají rádi střety a souboje, raději se stáhnou do pozadí. Plavou s proudem, nikdy ne proti němu. Mají strach ze života.
Nejlépe se cítí v rodinném kruhu. Mají hluboký vztah k umění, převážně k hudbě a poezii. Se svou touhou pomáhat ostatním je často najdeme v charitativních organizacích. Ale stávají se z nich i rybáři a námořníci a v neposlední řadě se hodí na umělecké a tvůrčí profese.

Po zdravotní stránce jsou choulostiví na zažívání a játra a mají problémy s chodidly a kýčlemi. Dávat pozor by si dále měli na psychická onemocnění. Mají sklony k alkoholismu a narkomanii. Trpí alergiemi.

Žena Ryba

Ženy zrozené ve znamení Ryb působí žensky, zdrženlivě a bezmocně. Nesnaží se muže ovládat ani ho zastínit.. Naopak. Sami se nechávají opečovávat a chránit. Vychutnává si pohodlí a ráda lenoší. Mají potřebu někomu patřit a touží po uznání. Jako matky jsou spíše laskavé než přísné.

Muž Ryba

Z mužů vyzařuje síla a dynamika. Nedere se do popředí, ale jeho osobnost umí přitáhnout okolí. Často působí jakoby duchem nepřítomně. Zajímají ho smyslné ženy, spíše zralé než dívenky. Hledá jemnost, ženskost, mateřskost a sílu.

Štítky: ,

Přidejte komentář