Zvěrokruh: ŠTÍR


24. říjen – 22. listopad

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Mars
Živel: Voda
Povaha: Melancholická
Typ: Problémový, démonický, násilnický – zápasník, svůdce
Šťastný den: Pátek
Příznivé dny: Čtvrtek
Nepříznivý den: Úterý
Barva: Červená
Kov: Ocel
Kámen: Opál, granát
Rostlina: Bodlák, zimolez, hořec
Živočichové: Pes, ryba, žába
Šťastná čísla: 7, 9, 11, 23, 47
Hodí se ke znamení: Rak, Ryby

Život je pro Štíry jeden velký boj. Jsou vnímáni jako nebezpeční a bezohlední. Umí se dokonale ovládat a navenek nepodléhají emocím. Vyhledávají nebezpečí, nic neodpouští a jsou velmi mstiví. Mají o sobě velmi vysoké mínění. Potřebují ovládat a nejsou ochotní se podřídit autoritám.

Na druhou stranu jsou upřímní (někdy, až to bolí), všímaví a bystří. Jsou citliví, vnímaví a důvtipní. Jsou velmi zvědaví. Odhalují tajemství jiných, ale svá si nechávají pro sebe. Je na ně spolehnutí a jsou diskrétní. Obyčejně mívají originální myšlení. Nepřijímají lichotky a neupřímné chování. Velmi se zajímají o mytologii.
Pro své přátele a rodinu by udělali první, poslední. Jsou velmi věrní. Sexuálně dozrávají dříve než jiní jedinci. Vášnivě milují. Snad nejvášnivěji ze všech typů lidí. Pro lásku jsou schopni obětovat všechno. Partner je ovšem musí spoutat, jinak hrozí, že se stanou záletníky. Ve vztahu jsou ale i žárliví a majetničtí. Prostě chvíli pálí a chvíli mrazí. Opuštění pro ně bývá velmi těžké, srazí je na kolena.
Mají vlohy pro armádu, policii a medicínu. Jsou dobrými chirurgy i vrchními sestrami. Neztratí se ani ve výzkumu.
Štíři jsou fyzicky velmi odolní. Obvykle mají problémy s pohlavními a vylučovacími orgány. U žen se často objevují potíže při menstruaci.

Žena ŠTÍR

Je hrdá, sebevědomá a velmi odvážná. Dokáže zkritizovat okolí. Umí vášnivě milovat i nenávidět. V partnerech je vybíravá. Hledá inteligentní muže. Pokud najde toho pravého, bude ho věrně následovat. Jako matka je hlavně ochranitelská. Zničí každého, u koho má pocit, že je může ohrožovat.

Muž ŠTÍR

Na první pohled působí chladně, vyrovnaně a nepřístupně. Ovšem uvnitř to vášněmi jenom bouří. Je výbušný a nerad prohrává. Nenechává si nic diktovat, a to ani od své partnerky. Je velmi žárlivý. Nebojí se ztropit své partnerce scénu i v zcela nevinných záležitostech. Pokud najde tu pravou, bude něžný, chápavý a ohleduplný. Jako otec je přísný, ale i zábavný. Naučí děti si vážit sama sebe.

Štítky: ,

Přidejte komentář