Zvěrokruh: VÁHY


24. září – 23. říjen

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Venuše
Živel: Vzduch
Povaha: Sangvinická
Typ: Umělecký, vyrovnaný, milovník života, diplomat,
Šťastný den: Pátek
Příznivé dny: Středa
Nepříznivý den: Pondělí
Barva: Tmavě modrá
Kov: Měď
Kámen: Opál, diamant
Rostlina: Máta
Živočichové: Pes, slavík
Šťastná čísla: 7, 8, 10, 27
Hodí se ke znamení: Blíženci, Vodnář

Lidé narození ve znamení Vah jsou dobromyslní, příjemní a inteligentní, důvěřiví, někdy až naivní, a urážliví. Jsou dobrými jak řečníky, tak posluchači. Jsou vnitřně vyrovnaní, ale ani to nezabrání občasným výkyvům. Jsou nerozhodní a váhaví. Mají sklon k netrpělivosti, ale přitom nikam nepospíchají. Jsou bezstarostní.
Jsou sociálně založení. Umí se vcítit do jiným lidí, jsou vnímaví, přímí a otevření. Rozdali by se do posledního haléře. Peníze pro něj mnoho neznamenají. Nesnáší nespravedlnost a jsou skvělí jako mírový vyjednávači. Jsou vlídní a čestní. V práci jsou pilní a vytrvalí, ale chybí jim činorodost a těžce se prosazují.
Raději se drží ve středu společnosti, neradi vyčnívají. Jsou dobrými přáteli. Ve vztahu hledají soulad a harmonii. Když ji nenachází, neváhají odejít jinam. Jsou přelétavý a lehkomyslní.
Jsou rození estéti. Umějí vychutnávat krásu. Milují hudbu, knihy a poezii.

Váhy by měli hodně často odpočívat. Jsou citlivé na tělesnou i psychickou nerovnováhu. Špatně snáší stres. Jejich slabinami jsou ledviny a celkově močové ústrojí. Pozor by si měli dávat na záda, a to hlavně na jejich bederní část. Milují kvalitní jídlo, trpí sklony k přejídání a k obezitě.

Žena VÁHY

Je chytrá, má smysl pro spravedlnost a rovnováhu. Libuje si v krásných věcech, špercích, šatech. Ačkoliv je samostatná, samota ji děsí. Potřebuje partnera, rodinu a domov. Manžela upřednostňuje před dětmi, ale není vůbec špatná matka. Je důvěryhodná a věrná. Nikdy neprozradí žádná tajemství. Občas je hádavá a panovačná. Je upovídaná, ale umí i naslouchat. Měla by si dávat pozor na alkohol. Snadno mu může podlehnout.

Muž VÁHY

Je racionální, rozumově založená a umí být svéhlavý. Rozhodování pro něj není jednoduché. Často a lehce mění svůj názor. Hluk, stres a přelidněná místa nevnímá dobře. Libuje ji v menších restauracích v uzavřených skupinkách přátel. Nemá potřebu se předvádět.
Ve vztazích je analytický, logický a racionální. Hledá ženu, která by utvořila domov podle jeho představ. Pokud se tak nestane, je to pro něj znamení nesouladu a tudíž důvod k rozchodu. Jako otec je autoritativní

Štítky: ,

Přidejte komentář