- Zinnia - http://zinnia.cz -

Zvěrokruh: VODNÁŘ

20. leden – 18. únor

Základní charakteristika znamení:

Vládnoucí planeta: Uran
Živel: Vzduch
Povaha: Sangvinická
Typ: Přitažlivý, přátelský, reformátor
Šťastný den: Sobota
Příznivé dny: Čtvrtek, pátek
Nepříznivý den: Pondělí
Barva: Modrá
Kov: Uran
Kámen: Safír
Rostlina: Narcis, tulipán
Živočichové: Kůň, opice, medvěd, papoušek a pes
Šťastná čísla: 2, 4, 10, 39, 49
Hodí se ke znamení: Blíženci, Váhy

Vodnáři znázorňují ideály a naděje lidstva. Jsou laskaví, vlídní, romantičtí, upřímní, přející, věrní, trpěliví a spolehliví. Vynikají pevnou vůlí a houževnatostí. Milují přírodu a většinou je najdeme někde venku.
Často šokují okolí svých chování a oblékáním. Dávají tím najevo svůj odpor k veřejnému mínění. Neradi se přizpůsobují a nenechávají se omezovat. Nemají předsudky, dokáží se nad ně povznést. Nebojí se jít proti zkostnatělým konvencím. Okolí je vnímá jako podivíny a nechápe je.
Žije budoucností. Vodnáři jsou pokrokoví a moderní. Stále objevují něco nového, vymýšlí nové metody. Kladou si vysoké, mnohdy nesplnitelné cíle. Pyšní se skvělou logikou a kombinačními schopnostmi. Zajímají se o přírodní vědy, techniku a medicínu.
Lidé narození ve znamení Vodnáře jsou nezávislí. Mají sklony k samotáři, ale když se usadí, bývají věrnými a spolehlivými partnery.

Po zdravotní stránce by si měli dávat pozor na krevní oběh. Je u nic zvýšené riziko vysokého krevního tlaku a poruch srdečního rytmu. Citliví jsou na nohy a klouby. Měli by se zdravě stravovat a pobývat na čerstvém vzduchu.

Žena Vodnář

Ženy zrozené ve znamení Vodnáře jsou svobodné, společenské, příjemné, chytré a vtipné. Jsou obdařeny velkou fantazií. Nezajímají je ani tolik peníze jako intelekt partnera. Jsou více duchovně založené. Bezdůvodně nežárlí a ani nevyhledává nevěru. Jako partnerky jsou spolehlivé. A jako matky jsou svobodomyslné, příliš své děti neomezují.

Muž Vodnář

Má kolem sebe vždy spoustu přátel. Je spravedlivý a poctivý. Přitahují ho tajemství a hlavně jejich odhalování, mnohdy mu nedají spát. Je romantický. U své partnerky si cení přátelství více než čeho jiného. Očekává od ní, že se postará o domácnost a děti. Není žárlivý, nevěra mu nic neříká. Jako otec dokáže svým dětem pozorně naslouchat a nezřídka se k nim v jejich fantaziích i připojí.