Emailoví klienti


Již od vzniku internetu existují emaily, forma komunikace, která vytlačila do pozadí posílání běžných poštovních psaní.

Podívejme se nyní blíže na ty neznámější klienty, které nám ulehčí manipulaci s jedním z nejrozšířenějších komunikačních médií.

 

1. Microsoft Office Outlook

Jeden z prvních emailových klientů, a díky zahrnutí v sadě Microsoft Office je stále silně rozšířen ve firemním prostředí. Obecně považován za schopný a kvalitní klient, Outlook obsahuje velké množství různých zajímavých funkcí.

Outlook nabízí solidní a efektivní anti-spamovou ochranu (spam je nevyžádaná pošta, například reklamní sdělení, které vám chodí na mail a o které jste nezažádali a nesouhlasili s nimi), chytrý a rychlý způsob, jak vyhledávat starší emaily. Umí také, což patří mezi jeho hlavní výsady, integrovat do svého systému kromě emailů i upozornění ze sociálních sítí, vlastní poznámky, kalendář a nastavené termíny, a celkově se snaží o co nejefektivnější správu toho, pro co byl vytvořen: pracovních záležitostí.

Jeho největší zápor tkví v tom, že může být pro uživatele, který se s ním setkává poprvé, poněkud zmatečný. Není zcela jednoduché ho rychle a správně nastavit a jeho obrovská zásoba funkcí, ač dobře rozřazena, je matoucí.

Outlook doporučuji všem, co potřebují rozsáhlou a kvalitní správu všech svých pracovních záležitostí. Pozor ale na cenu: Outlook je placený klient, a jeho nejnovější verze z roku 2013 stojí samostatně kolem tří tisíc, nebo je k dispozici se zakoupením kompletního balíčku Microsoft Office.

 

2. Mozilla Thunderbird

V současnosti velmi rozšířený klient od tvůrců webového prohlížeče Firefox.

Thunderbird  vyniká možnosti si za poplatek vytvořit email ve formě: vaše_křestní_jméno@vaše_příjmení.com, což může mnoho častých uživatelů emailu lákat (soubour -> nový -> vytvořit nový email). Mezi jeho další silné stránky patří jednoduché spravování vícero emailových účtů, jednoduché prvotní nastavení emailu, i dnes velmi ojedinělá schopnost přijímat velké přílohy, a jednoduchý vzhled, který si můžete ve velké míře sami přenastavit dle chuti.

Nabízí sice poměrně výrazně méně funkcí než Outlook, ale pokud je nepotřebujete, je to vhodná volba především kvůli ceně – je totiž zcela zdarma.

http://thunderbird.mozilla.cz/

 

3. Windows Live Mail

Windows Live Mail je jednoduchý program od Microsoftu, jehož hlavním lákadlem je možnost synchronizace s aplikacemi Windows Live Messenger a dalšími programy od Microsoftu, a nabízí tak maximální pohodlí pro uživatele systému Windows, který využívá aplikace k němu přidružené.

Co se týče jeho funkcí, je to vlastně odlehčená a jednodušší verze Outlooku. Nemá žádné výrazné zápory a klady, a je tak velmi vyrovnaným programem, vhodným téměř pro každého. Je také zadarmo, a šetří tak uživatelovu peněženku.

http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows-live/essentials-other#essentials=overviewother

 

4. eM Client

Klient s velmi kvalitním českým překladem – velká část jeho tvůrčího týmu byla právě z Česka. Stále se na něm aktivně a často pracuje, neustále vychází nové a nové aktualizace.

Má mnoho funkcí, s jejichž množstvím může skoro soupeřit i s Outlookem, a v lecčems ho překonat. Na rozdíl od něj je však uživatelsky a graficky příjemný, lehko upravitelný a velmi jednoduchý při prvotním nastavování emailu. Je také velmi rychlý.

Často skloňovaným problémem eM Clientu je nižší stabilita, než kterou lze vidět u obdobných klientů. Občas zkrátka spadne, a je nutno s tím počítat.

eM Client je zcela zdarma.

http://cz.emclient.com/

 

Kromě emailových klientů existují také, dnes velmi běžné, emaily zdarma ve webovém rozhraní. Typickým příkladem je u nás hojně používaný Seznam nebo Gmail. Na ty se možná podíváme v jednom z dalších článků.

 

Přidejte komentář