Vánoční filmy


Vánoce se kvapem blíží, a do Štědrého dne zbývá jen málo. Podívejme se proto, na co hezkého se můžete během vánočních svátků podívat i s celou rodinou.

 

Vánoční filmy patří mezi tradiční zábavu o vánočních prázdninách. Kdo by někdy nekoukal na Mrazíka, nebo na Císařova Pekaře, v našem prostředí klasické pohádky? Anebo, pouštěly jste si někdy takové ty sympatické romantické komedie, kde se hlavní hrdinové na konci do sebe štastně zamilují? Že ano?

 

Podívejme se proto teď na autorův výběr toho, co by vás, milé dámy, mohlo o vánocích příjemně pobavit a zahřát u srdce.

 

1. Dvě tváře láskyhttp://www.csfd.cz/film/8765-dve-tvare-lasky/. Oblíbená romantická komedie s Barbrou Streisand, která zároveň film i režírovala. Film vypráví příběh o profesorce literatury na univerzitě, která žije sama se svojí matkou, a hledá někoho, s kým by mohla strávit zbytek života.

 

2. Sám domahttp://www.csfd.cz/film/1628-sam-doma/. Dnes již legendární komediální film o chlapci, který se tak nějak ocitne doma zcela sám, a jeho dům se ocitne na mušce zkušených lupičů… se kterými se pokusí vypořádat po svém. Komedie, která ani po letech neztratila nic ze své zábavnosti.

 

3. S čerty nejsou žertyhttp://www.csfd.cz/film/821-s-certy-nejsou-zerty/. Jedna z nejklasičtějších českých pohádek. Příběh Petra a jeho putování za láskou by měl vidět každý fanda vánoční pohody a nenásilných pohádek.

 

4. Sůl nad zlatohttp://www.csfd.cz/film/24869-sul-nad-zlato/. Král a jeho tři dcery, jež ho velmi milují, a svoji přízeň se snaží vyjádřit přirovnáními. Jedna ho miluje jako zlato, druhá jako drahokamy a diamanty, a ta poslední – jako sůl. Král se cítí uražen, ale nebude dlouho trvat jeho zjištění, že něco je ještě cennější, než všechno zlato světa… Další klasická česká pohádka, na kterou se vyplatí podívat.

 

5. Tři veteránihttp://www.csfd.cz/film/6002-tri-veterani/. Skvělé herecké složení, a režie pod taktovkou Oldřicha Lipského se scénářem Zdeňka Svěráka, vycházejícím z knižní předlohy Jana Wericha. Tři vysloužilí vojáci se toulají světem, a od dobrých skřítků dostanou prazvláštní, kouzelné dary, se kterými zažijí spoustu dobrodružství. A zjistí, že ještě ani zdaleka nejsou takoví veteráni.

 

6. Pyšná princeznahttp://www.csfd.cz/film/10094-pysna-princezna/. Krásná, ale velmi pyšná princezna se odmítne provdat za šlechetného krále, jenž ji požádá o ruku. První československá filmová pohádka již z roku 1952, která však zdánlivě nestárne, a baví i dnes mladé a starší.

Přidejte komentář