Sladká jídla


Jen málokterá z nás a to i v zájmu zachování štíhlé linie, odolá slastné sladké chuti. Sladká jídla si můžeme dopřát buď ve formě hlavního jídla nebo dezertu. Která forma je lepší? O tom by se dalo dlouho „sladce“ polemizovat.
Sladká jídla jako hlavní chod ocení hlavně naše děti. Šišky s mákem, ovocné knedlíky s tvarohem a se šlehačkou, žemlovka, palačinky, vdolky….a tak dále, patří k oblíbeným klasickým sladkým obědům v nejedné domácnosti. Nevíte-li kde hledat inspiraci k dalším sladkým jídlům, které stojí za to vyzkoušet, můžete zkusit tyto recepty na sladká jídla.

Jen těžko bych vám vysvětlovala, jak vypadají knedlíky v kožichu.
Leč moderní doba si žádá rychlé, výkonné a ne s moučníky se zbytečně patlající hospodyně, pořád ještě patří do naší domácnosti pořádný plech na pečení a suroviny na výrobu těch nejlepších moučníků. Oblíbenost hrníčkové kuchařky, podle které zvládne upéct i ten nejmenší člen domácnoti, jistě nemusím vychvalovat. Stejně jednoduchý je systém pečení hrk hrk. Nevíte co to je? Místo míchání jednoduše hrkáte (třesete) se surovinami uvnitř – bez ušpinění vařečky. Taková hrk hrk buchta patří ke špičkám mezi moučníky. Skvělá na ní je její obměnitelnost – jednou ji můžete upéct s broskvovým kompotem, podruhé třeba s meruňkovým. Já zkusila s mandarinkami a z výsledku jsem nebyla nadšená jen já, ale všichni strávníci v domácnosti.

Přidejte komentář