Voda z koutků míří do restaurací


Pokud pijete rádi vodu z kohoutku, máme pro vás dobrou zprávu. Brzy si ji budete moci dopřát i v restauracích. Její nabízení se stane samozřejmou věcí, díky jednomu velice zajímavému projektu.

V západních zemí je naprosto běžné, že v restauracích a kavárnách dostane zákazník džbán s pitnou kohoutkovou vodou zcela zdarma. Je to hezké vstřícné gesto, kterému se nelze divit, pitná voda z vodovodu je zdravá, chutná, osvěžující a ekologičtější než balené a často i předražené vody.

Proč se u nás kohoutková vody nenabízela?

Důvodů může být více, jedním z hlavních je asi vidina zisku provozovatelů. Zkrátka se domnívají, že na balené vodě mohou vydělat nějaké ty peníze na víc. Číšníci a servírky jsou pak neochotní podávat vodu i na požádání, protože se bojí reakce vedení gastronomického podniku. Avšak nedochází jim, že zákazníci by pak třeba utráceli peníze na jiných položkách a především, že by si tohoto vstřícného gesta vážili a do podniku by se rádi vraceli.

Dalším důvodem je rovněž i ostych zákazníků si o vodu z vodovodu říct, bojí se odmítnutí a rovněž i reakce společnosti na to, že chtějí něco „zadarmo“. Což však rozhodně není na místě, jak již bylo řečeno, měli bychom si vzít příklad ze západních zemí.

Kohoutková voda v restauracích bude brzy standard i u nás

U nás tento standard západních zemí bohužel do posud nefungoval, s tím je ale konec. Díky kampani vody Veolia s název Čerstvá kohoutková? Stačí říct!, se budeme jak pevně věřím s karafou čerstvé kohoutkové vody v restauracích setkávat stále častěji.

Voda z kohoutku je u nás pravidelně kontrolovaná a tak splňuje veškeré přísné hygienické normy, díky tomu není s její konzumací žádný problém, ba naopak, pití čisté pitné vody je zdraví prospěšné. S tímto uvědoměním je zahájená kampaň, do které se může zapojit jakýkoliv gastronomický podnik, jehož vodovody provozuje společnost Veolia. Zapojení do projektu je snadné, stačí pouze nabízet například v nápojovém lístku kohoutkovou vodu. Výměnou za to dostanou restaurace krásně designové karafy na vodu zdarma (počet se bude odvíjet od velikosti podniku) a samozřejmě získají svou účastí v projektu i výraznou mediální podporu.

Osobně tento nápad velmi vítám, bude zajímavé sledovat, kolik restaurací se do projektu zapojí. Co vy soudíte o podávání kohoutkové vody, oceňujete tento krok?

Přidejte komentář