Bezpečný domov pro vaše batole


Bezpečnost dětí je jedním z primárních úkolů rodičů. Nemusíte se toho ale vůbec obávat, doba je plná šikovných a efektivních vychytávek, které vám s tím pomohou, tak neponechejte nic náhodě.

Každá maminka si pro své děťátko přeje jen to nejlepší, klidné harmonické ničím nerušené dětství plné her a zábavy. Rovněž se ho snaží chránit před nástrahami a nebezpečím číhajícím na něj venku na každém rohu. Jen protřelý zkušený rodič ale ví, že ty největší rizika často číhají za domovními dveřmi. Kde se ukrývají, a jak tedy můžeme zajistit bezpečnost dětí?

Vžijte se na chvíli znovu do role batolícího se malého průzkumníka, který už je ve věku, kdy se může svobodně (a pěkně rychle) pohybovat. Kouká svými očky na pestrý a rozmanitý svět a touží vše ohmatat, zmáčknout, přelézt, ožužlat nebo jinak označkovat a samozřejmě se nezastaví před žádnou překážkou. Pokud nemáte děti, neumíte si představit, jaká je práce takové batole uhlídat. Je to doslova práce na 24hodinový úvazek sedm dní v týdnu. A i pak bohužel dochází k zraněním, protože stačí vteřinka nepozornosti ze strany rodičů (stačí, když vám zazvoní telefon a opustíte děťátko třeba jen krátký moment) a neštěstí je na světě. Samozřejmě, že případná nehoda není svým způsobem vinnou vysílené vystresované pečující maminky, která prostě už neudržela koncentraci. Je ale třeba si uvědomit, že eliminací nebezpečných věcí pro batole lze riziko incidentu výrazně snížit!

Takové batole ještě zkrátka neví, že trouba, sporák, horká voda, nože, ostré hrany, výšky, zásuvky na elektřinu, těžké skříně atd. jsou nebezpečné, a že když tyto strašáky bezpečí bude pokoušet, ublíží si. Je tedy potřeba, aby rodiče zajistili bezpečnost dětí a udělali z domova bezpečné místo, kde mu nebude hrozit žádné potenciální nebezpečí, kde bude mít zároveň velkou svobodu pohybu a volnost v zkoušení nových věcí. Tímto způsobem skloubíte dvě nejdůležitější věci pro malého dobrodruha a to volnost a ochranu.

Zapomeňte na logiku některých novopečených rodičů, která je postavená na hlavu, a sice dávat rizikové předměty do výšky kam malé dítě nedosáhne. Děti v tomto věku jsou velice inteligentní a vynalézavé a divili byste se, na co vše nepřijdou, když po něčem prahnou! Není pro ně tedy žádný problém přisunout si nějakou stoličku, díky které se dostanou výše. Naproti tomu profesionální bezpečnostní dětské vybavení je navrženo experty, kteří s podobnými nápady počítají, takže jste díky nim vždy o krok napřed.

Jak tedy na zabezpečení domu v praxi? Jedním z trochu zastaralých řešení je dětská ohrádka, ale upřímně? Dle mého názoru je trochu barbarské nechávat v tom děťátko dlouho a neznám dítě, kterému by se v ohrádce opravdu líbilo. Dnes už ale existují lepší způsoby, nejrůznější dětské pojistky na šuplíky, bezpečnostní pásy na těžké skříně a televize, chrániče rohů, ochranné mřížky na troubu, zábrany, zarážky a mnoho dalšího.

 

Přidejte komentář