Co pořídit před narozením dítěte?


Mnoho rodičů váha nad tím, co pořídit před narozením prvního miminka, proto přinášíme nastávajícím maminkám článek, který přináší mnoho praktických rad pro budoucí rodiče. Co a proč pořídit před příchodem miminka na svět? A na co si dát pozor?
V prvé řadě budete potřebovat oblečení – kojenecké body nebo košilka (5 ks), dupačky (5 ks), ponožky (3 ks), bačkůrky (či silnější ponožky, aby dítěti nebyla zima, zpočátku stejně nebude chodit), zavinovačka, fusak do kočárku (důležitý především při nižších teplotách), dětská deka (na lehnutí, do kočárku), dětský kabátek, bundička, čepička, rukavičky (především v zimě), punčocháčky.
Dále budete potřebovat hygienické potřeby, dejte pozor na to, aby byly šetrné a nedráždily dětskou pokožku. Hodit se vám bude, mýdlo, šampon, tělové mléko a zásyp, který vám pomůže v případě opruzenin. S koupáním také úzce souvisí pořízení vaničky. Spolu s ní si můžete koupit lehátko do vaničky, které vám usnadní koupání miminka. Budete potřebovat také teploměr, pro změření optimální teploty vody před koupáním. Hodit se bude hřebínek na vlasy, nosní odsávačka a nůžky na nehty. Ke koupání miminka budete potřebovat také osušku. Dejte si pozor, aby byla vyrobena z šetrného materiálu, který nebude dráždit dětskou pokožku.
Pokud kojíte, není to nezbytně nutné, ale maminky většinou kupují také láhev, termo obal na láhev a dudlíky, aby měly dítě čím uklidnit.
Nezapomeňte pořídit také plínky. A malé dítě jistě bude rádo, když bude mít nad postýlkou nějaká štěrchátka, v pokročilejším věku můžete pořídit kousátko, které pomůže od bolesti při prořezávání zoubků.
Dále je nezbytně nutné mít postýlku a v ní matraci. Prostěradlo do postýlky (alespoň dva kusy) a igelit do postýlky. Peřinku a polštářek. Dále budete potřebovat kočárek na procházky a v případě, že máte auto, se bude hodit i dětská sedačka do auta, kterou pravděpodobně využijete již při převozu miminka z nemocnice.

Štítky: , ,

Komentáře k “Co pořídit před narozením dítěte?”(celkem 2 )

  • hana:

    Nejlepší seznamy věcí dávají při návštěvě těhotných porodní asistentky.Některé věci stačí nakoupit až od jednoho roku – např. polštář. K ošetření miminka dostanete v porodnici spoustu vzorků a také pediatr něco předepisuje. Každé mimi má jinak citlivou kůži a podle toho se musí přizpůsobit nákup dětské kosmetiky.Navíc dnes můžete kdykoliv cokoliv dokoupit. Velké zásoby nejsou třeba. Mám 9 měs.chlapečka,tak vím o čem mluvím.

  • Danka:

    Pěkný seznam, myslí na mnohé. Jen bych byla opatrná s tvrzením, že je nezbytně nutné mít postýlku. Děťátku je mnohem lépe u maminky v posteli…

Přidejte komentář