Co vzít v potaz, když hledáte chůvu pro dítě?


Dobré chůvy jsou „nedostatkové zboží“. Inzeráty, kde hlavně ženy nabízí hlídání dětí, se to sice jen hemží, ovšem ne vždy se jedná o opravdu kvalitní chůvu, která se umí o děti postarat. S jakými problémy a riziky se můžete při hledání chůvy setkat a kde najdete tu pravou?

Problémy a rizika

Protože hlídání dětí je finančně hodně atraktivní, nabízí ho kde kdo. Většinou jsou to mladé slečny, které o děti nemají příliš velký zájem a jsou schopny strávit celou dobu na internetu, aniž by se dítěti věnovaly. Navíc jim chybí zkušenosti s péčí o malé děti. Svěřit takové osobě péči o dítě je velký risk. Setkat se můžete i s tím, že chůva bude uvádět nepravdivé informace o tom, jaké má zkušenosti. Kvalitu a pravdivost si ověříte jen tak, že vám chůva dá kontakt na předchozí rodinu. Jestliže se zdráhá nebo kontakt nemá, zpravidla to znamená, že vše co říká, není úplně pravda. Některé chůvy navíc bývají nespolehlivé. Najdou se i takové případy, kdy si chůva přivedla do domácnosti svých klientů cizího člověka a udělali si společně mini večírek. Více se o rizicích dozvíte například tady.

Je to lepší s agenturou?

Kromě soukromých inzerátů se můžete spolehnout na agenturu. I u ní si dejte v první řadě pozor na kvalitu. Zajímejte se o reference, které agentura na hlídání dětí má, chtějte vědět co nejvíce informací o chůvě, kterou vám nabízí. Je určitě výhodou, pokud agentura nabízí hlídání dětí na zkoušku zdarma. Je totiž důležité, aby chůva vyhovovala vám i vašim dětem. Vždy je třeba si uvědomit, že jsme přeci jen lidé, vzájemné sympatie hrají obrovskou roli, takže i sebelepší chůva na hlídání dětí vám prostě „nemusí sedět“. V takovém případě by vám měla agentura nabídnout spolupráci s jinou chůvou.

Jestliže vám záleží na tom, aby děti trávily smysluplně a v bezpečí i čas, kdy nemůžete být s nimi, sežeňte jim chůvu. Podle našeho názoru je agenturní hlídání určitě lepší volbou, už jen z toho důvodu, že chůvy mají za sebou stabilní zázemí a agentura za jejich práci ručí.

Štítky: , ,

Komentáře k “Co vzít v potaz, když hledáte chůvu pro dítě?”(celkem 2 )

  • Lena:

    Cizí žena s malým ditětem to vždycky riziko a strach. S agentorou možná je to trochu bezpěčnější, ale člověk je člověk, a když je zlý žadná agentura nepomůže.

  • Marketa R:

    Máte pravdu, proto já když jsem najala holku na hlidaní ditěte nainstalovala jsem v bytě skrýtou kameru. U mě všechno bylo v pohodě, ale vím že měla jsem docela hodně št’estí. Kamarádky z práce vypravěly mi hrozné věci o svých chůvách.

Přidejte komentář