Na co se zaměřit při výbavě dětského pokojíku?


Jaké důležité faktory neopomenout při výběru jednotlivých kusů nábytku a věcí do dětského pokoje? Jak zaručit bezpečnost vašemu dítěti a zároveň udělat z jeho pokoje místo, kde bude radost usínat?

Do dětského pokoje doporučuji každopádně nakupovat dětský nábytek, nejde jen o vzory a jakousi míru infantilnosti a nápaditosti, který tento druh nábytku bezesporu má, jde především o to, že tento druh nábytku je dětem zkrátka dokonale přizpůsoben. Teď nemyslím jen velikostí, ale i přístupností a zabezpečeností.

Co se týče vhodného výběru dětské postele, to opravdu dost záleží na věku dítěte, samozřejmě že pro menší děti je ideální dětská postel se zábranou ovšem v pozdějším věku mi přijde ideální klasická nižší postel, ze které by případně tolik nebolelo, kdyby dítě zprvu spadlo, ale ze které by mohlo samo slézt i v noci a dojít si třeba na záchod.

Určitě vybavte jejich pokojík dostatečným množstvím nějakých krásných hraček a plyšáků, ze kterých budou mít dobrý pocit, doporučuji pokoj vymalovat nějakou teplou barvou nebo i hravým stylem, aby se vaše dítě cítilo v pokojíku opravdu dobře.

Jakmile trochu povyroste, určitě neprodleně kupte stoleček, psací stoly přeci nemusí sloužit jen školákům na plnění domácích úloh, stejně tak si na něm váš drobeček může nerušeně čmárat tedy pardon malovat obrázky a hrát nejrůznější hry.

Další důležitou složkou je dostatečné osvětlení, pokud je už vaše dítě starší a nechodí spát s večerníčkem, ale třeba si ještě chvilku hraje po setmění, dbejte na to, aby byl pokoj dobře osvětlen, aby se vašemu dítěti neničily oči. Pokud je vaše děťátko naopak malé a má občas problémy usnout za tmy kupte mu nějakou lehce svítící lampičku, díky které bude spát klidně a nerušeně celou noc.

Přidejte komentář