Nechcete mít doma líného pecivála?


I přestože žijete ve městě a nemáte zahradu, můžete ve vašem dítěti pěstovat zdravou hravost a radost z pohybu. Stačí jen ten správný typ hraček.

Správným výběrem hraček můžete ovlivnit zdravý vývoj vašeho dítěte jak po psychické tak i fyzické stránce. V tomto článku se zaměříme na hračky, které děti vedou k pohybu.

I doma může vaše dítě zdravě dovádět. Plno rodičů dětem zakazuje doma si hrát se „sportovním“ náčiním jako míče apod. Což je samozřejmě naprosto pochopitelné, ale pokud je vaše dítě plné energie, musí ji nějak vybít! Doporučuji proto starou dobrou klasiku jménem houpací kůň. Jedná se o nestárnoucí klasiku, kterou měli už naše babičky, krásnou dřevěnou hračku, která je stylová a neznám dítě, které by si ji nezamilovalo.

Pro větší závodníky, kteří mají ale ještě do pedálů krátké nohy a trochu problém s držením rovnováhy je ideální hračkou na ven odrážedlo! Odrážedla jsou jeden z prvních typů vozítek, na kterém se vaše dítě může prohánět. Je to ideální, protože až ho budete učit jezdit na těžších věcech, jako kolo apod. bude už základní věci ovládat a nebude to takový nezvyk. Na odrážedlu vám bude vaše ratolest neustále v patách a zároveň bude mít absolutní kontrolu (pevnou půdu pod nohama). Opravdu ideální věc pro trávení volného času venku.

Jakmile vám vaše dítko trochu povyroste, nekupujte rovnou kolo, zkuste raději koloběžku. Je trochu bezpečnější prostředek obzvláště pro malé děti. Navíc stejně jako u kol můžete vybrat model pro menší, který bude mít v případě koloběžek dvě kolečka vzadu a dítě pak snáze udrží balanc. Koloběžky už jsou samozřejmě rychlejší a je potřeba mít dítě dobře vychované (čekání na přechodu apod.)., abyste předešli nepříjemnostem.

Přidejte komentář