Plánujete výlet s dětmi na lyže?


Léto máme téměř u konce a cestovní kanceláře nezaváhaly ani se svou zimní nabídkou, která je na trhu již nějaký ten pátek. Plánujete s dětmi vyrazit na hory? Poradíme vám, na co si dát pozor!

Milujeme je, ale jedno si musíme přiznat s dětmi je vše tak trochu obtíženější. Už si holt nemůžete ze dne na den vzpomenout, že chcete vyrazit na hory a druhý den svištět na sjezdovce, chce to pečlivou přípravu a plánování, ale výsledek bude stát za to! První dovolené jsou vždy trochu hektické, ale nádherné, však to také poznáte. Zatím vám alespoň přinášíme pár základních rad, jak vybírat dětskou výbavu na hory.

Jak vybírat dětskou výbavu na lyže?

První věc, ve které dělá většina rodičů chybu, je délka. Dětské lyže by měly být zhruba o 10-20cm kratší než vaše ratolest. Pokud mu koupíte lyže, které budou stejně dlouhé jako on, snížíte tím ovladatelnost lyží a vaše dítě přestane lyžování velice rychle bavit.

Lyžařské oblečení doporučuji pro děti kupovat ve značkových obchodech a klidně se trochu plácnou přes kapsu, jelikož záleží nejen na kvalitě lyží, helmy atp. ale lyžařský zážitek a zdraví dítěte velice ovlivní i to, co má na sobě. Potit se celý den nebo být naopak promrzlý na kost by se vám asi rovněž nelíbilo.

Na hůlky se ze začátku doporučuji úplně vykašlat. Je pravděpodobné, že se jich vaše dítě bude dožadovat, aby vypadal jako ještě větší frajer, ale přeci jen dá se dost dobře lyžovat i bez nich a na začátku bude vaše dítě rádo, že se udrží na nohou, než aby se ještě staral o hůlky a konfiguroval s nimi pohyby.

Dětské lyžařské boty bývají také velký kámen úrazu. To z toho důvodu, že ty by měly padnout jako ulité. Rodiče se ale často dopouštějí té chyby, že v krámu (kde to většinou děti moc nebaví) naivně uvěří slovům dítěte, že ho to nikde netlačí, a že sedí super (aby už mohl jít domů a hrát si) nebo mu naopak nechávají stejné boty i na několik sezon i přestože dětská noha roste velice rychle.  Boty na lyže tedy kupujeme tak akorát a dáváme si pozor, aby dítě nikde netlačili nebo hůř. Mohlo by to totiž vést nejen k puchýři a otrávenému výrazu na tváři, ale i k deformaci dětské nožičky.

Přidejte komentář