Plavání kojenců a batolat


Už jste slyšeli o kurzech plavání pro kojence a batolata? Pokud ne a máte doma vy nebo vaši známí taky nějakého toho drobečka, zbystřete! Plavání kojenců, batolat či všeobecně dětí předškolního věku sebou přináší velkou škálu pozitiv.

Je například známo, že plavání posiluje zádové svalstvo, což má za účinek především správné držení těla, odstranění případných vad a rovněž správné zakřivení páteře u vaší ratolesti.

Pobyt ve vodě je pro malé dětičky především radost a zábava, ale rovněž při něm zažívají pocit klidu a uvolnění, podobně jako dříve v matčině plodové vodě. Díky tomuto pocitu klidu a pohody se jejich pohybový vývoj urychluje.

Plaváním samozřejmě učíte děti i radosti ke zdravému pohybu. Děti, které ho mají dostatek, pak lépe prospívají a mají zdravou chuť k jídlu.

Dále pozitivně ovlivňuje srdeční systém, dýchací systém a střevní peristaltiku.

Kdy je možné s plaváním začít?

S plaváním je možné začít už přibližně 14 dní po porodu. Tato lhůta je dána tím, že se doporučuje počkat, než se děťátku zahojí pupeční pahýlek. Pokud ale toužíte po tom, aby plavání probíhalo účelně a aby děťátko se opravdu i trochu procvičilo, doporučuji vám navštívit profesionály.
Kde je možná s děťátkem absolvovat kurzy plavání?
Mí známi mají dobrou zkušenost s plaváním v Berouně. Kde se Vám i vašim kojencům či batolatům budou věnovat opravdoví proškolení profesionálové. Vybrat si můžete ze široké škály kurzů pro děti všeho věku ale i pro vás. Beroun se pyšní krom plavání celým centrem! Nese název Záhořanek a jedná se o plavecký, rodinný a relaxační klub. Krom plavání tu naleznete například soukromou miniškolku.
Pokud svého kojence bohužel ještě nemáte, ale baví vás práce s dětmi, můžete si zde udělat instruktorský certifikovaný kurz kojeneckého plavání. V tomto centru si opravdu každý přijde na své.

Štítky: ,

Přidejte komentář