Pomozte vašim dětem v rozvoji!


Víte o tom, že můžete vašim dětem stáhnout písanku, díky které mohou procvičovat psaní kdykoli a kdekoliv? A to navíc zcela zdarma.

Pokud vaše ratolest pomalu ale jistě věkem spěje do školních lavic nebo je snad už v první třídě, kde na něj čeká plno změn a nových věcí k učení, není od věci podat mu pomocnou ruku! Jedním z hlavních úkolů první třídy je naučit vaše dítě psát, možná se vám po těch letech, co jste pryč ze školní lavice jeví jako prkotina, no věřte, že vaše dítě to tak nevnímá. Ano jsou jedinci, kteří mají pro to cit, a kterým to jde samo, avšak většina dětí potřebuje procvičovat a procvičovat.

Dnešní doba, kdy se k informacím dostanete rychlostí blesku, a kdy už každé malé dítě má doma vlastní počítat v sobě skýtá i množství nevýhod, jako třeba tu, že právě vaše děti později přicházejí se psaním velmi málo do styku, prakticky jen ve škole při psaní poznámek. Pokud tedy chcete, aby vaše dítě bylo schopno i později během pokročilých studií psát rychle a čitelně nejen pro sebe ale i pro své okolí, nepodceňujte začátky, protože základy jsou právě tím nejdůležitějším.

To nejlepší, co můžete v této situaci podniknout je dát vašim dětem dostatek prostoru a času na procvičování, prostě jim jednoduše stáhněte zdarma písanku z internetových stránek pisanka.cz a procvičujte s nimi psaní znaků, cviků na zápěstí (vhodné pro předškoláky) nebo i jednotlivá písmena či hlásky atd.  Díky tomuto šikovnému projektu se v krasopise může rozvíjet opravdu každý!

Samozřejmě, pokud chcete, aby byl trénink psaní opravdu efektivní a přinesl své ovoce, nestačí jen vytisknout písanku a pak vše nechat na vašem dítěti. No posuďte sami, copak by vás v tom věku bavilo cvičit písmena, když si můžete hrát se stavebnicí? Je potřeba dát dítěti motivaci ke cvičení a hlavně ho v tom nenechat samotné. Věnujte se mu, cvičte s ním a chvalte ho za případná zlepšení, uvidíte, jakou radost budete mít ze stále lepšího písma vy oba!

 

Přidejte komentář