Vybíráme školní batoh pro prvňáčky


Září se kvapem blíží, takže pokud i vy máte doma budoucího prvňáčka, možná oceníte pár rad, jak vybrat školní batoh.

Samozřejmě to nejdůležitější je, aby byl batoh dobrý pro jeho záda. Kvalitní batoh je velmi důležitý, obzvláště ve věku kdy se páteř a zádové svalstvo teprve vyvíjejí. První věcí, na kterou se tedy můžete zaměřit je zádové tvarování, aby se dítěti nekřivila páteř. Další velmi důležitou věcí jsou nastavitelné popruhy, jednak bude dítěti batoh pohodlný a za druhé až trochu povyroste, nebudete muset hned kupovat nový batoh. Zkrátka jen trochu povolíte popruhy.

Velmi důležitý aspekt je rovněž úložný prostor, přeci jen jedná se o školní batohy. Je tedy nutné, aby prostoru bylo dostatek, aby se tam vešli všechny sešity, učebnice a jiné pomůcky. Zároveň by měla být tíha dobře rozprostřena, takže hleďte i na inteligentní uspořádání přihrádek. A samozřejmě jde i o počet rozdělených úseků, velký batoh je sice fajn, ale pokud budete muset do jedné kapsičky dávat sešit i svačinu, nebude to úplně ono.

Školní aktovky pro prvňáčky musí být rovněž barevné, hravé a musí se vašemu dítěti líbit. Určitě chcete, aby se vaše dítě do školy těšilo, zkuste mu tedy školu co nejvíce zpříjemnit. Když se mu bude jeho aktovka opravdu líbit, bude ji nosit rád a bude se těšit, až si ji bude moci zase vzít. Dnes je výběr nejrůznějších motivů opravdu široký, klidně jej nechte vybrat. Můžete ho/ji také překvapit a vybrat aktovku s oblíbenou postavičkou či motivem, fantazii se meze nekladou.

Přidejte komentář