Důležitý vztah = přátelství


Přátelství

Přátelství

Patří k nejhezčím mezilidským vztahům, často vydrží celý život, můžete ho najít v každém věku. Tak by se dalo jednoduše označit přátelství. Ženy přátelství vyhledávají a k životu potřebují daleko více jak muži. Muž dokáže být na své problémy i radosti sám, žena ne. Ta si o problémech a radostech života potřebuje důkladně popovídat a s kým jiným než s opravdovou přítelkyní.

Přítelkyně je když…

Označit za „přítelkyni“ nemůžete jen tak kde koho. Přátelství, tedy to skutečné a opravdové, prověří až čas. Za přítele nemůžete ani označit kolegyni, sousedku, či známou ze cvičení, opravdových přátelství a kamarádství má totiž každý z nás jak šafránu. Bohaté se můžete cítit i ve chvíli, kdy máte jednu jedinou opravdovou přítelkyni.

Opravdová přítelkyně by vám rozhodně neměla závidět. Závist je zaručený zabiják přátelství. Člověk, který závidí, se snad ani nemůže stát opravdovým přítelem. Naopak by vás přítel měl umět správně podpořit a stát za vaším rozhodnutím. Samozřejmě má právo vyjádřit svůj názor na váš problém, ale když „dojde na lámání chleba“ ctít váš názor, je přítelova povinnost. Správný přítel vám neodmítne ani pomoc a to ať citovou či finanční. U správného přítele se nemusíte bát zazvonit třeba o půlnoci s igelitkou a požádat o azyl. Stejně tak se mu můžete svěřit s žádostí o finanční výpomoc. Přítel se vám bude snažit vždy efektivně pomoci. Od přítele se nemusíte bát ani pomluvy. Za vašimi zády se zkrátka o vás nebaví! Stejně tak u přítele nehrozí, že by se vás snažil vtěsnat do situace, která vám není příjemná.

Mezi mužem a ženou

Přátelství mezi mužem a ženou, tedy naprosto rovné přátelství, neexistuje. Můžete se ho snažit najít, ale téměř stoprocentně neuspějete. Jiné pohledy na svět a zlaté pravidlo, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu zde platí jako naprosto pravdivý zákon. Když se zeptáte muže, co od přátelství očekává, dostane se vám většinou této odpovědi: „S přítelem chci probrat koníčky a záliby, podělit se o pracovní radosti a úspěchy, probrat neoprávněnou fotbalovou penaltu a popovídat si s ním o ženách (je jedno jestli o té vlastní nebo cizí).“ Muž se navíc velice těžko svěřuje s nepříjemnými záležitostmi, špatně snáší svůj neúspěch a ještě hůře ho dokáže „vypustit so světa“.

Žena oproti tomu přátelství definuje takto: „ Přátelství je úžasná věc, potřebuji si popovídat o každodenních starostech i radostech, probrat děti i rodinu. Chci se hodně zeširoka a podrobně s kamarádkou probádat svými emocemi a pocity. Jo a ještě potřebuji probrat názor na muže (buď toho co mám doma nebo vysněného idolu).“

Já chci být dobrý přítel

Stejně tak jako dobrého přítele potřebujeme, musíme se naučit dobrými přáteli být. Do přátelství se musí investovat jedna strašně důležitá věc, která nejde ničím nahradit a to sice ČAS. V dnešní uspěchané době velice nedostatkové zboží.

Kromě času by správný přítel měl být kdykoliv k dispozici. Samozřejmě vážnost situace musíte umět správně vyhodnotit. Diametrální rozdíl tvoří váhavost při výběru kabelky, kdy je zapotřebí váš názor anebo přítelova náhlá výpověď v práci.

Přítel pomůže, tedy skutečně pomůže. Ať to stojí, co to stojí (myslím tím úsilí a námahu).

Pokud máte ke své přítelkyni výhrady, bez obav jí je řekněte, protože…“Lepší pohlavek od přítele, než pohlazení od nepřítele.“

Sdělil vám přítel tajemství? Vaší povinností je mít pusu na zámek a svěřenou informaci „neposílat dál do světa“.

„Přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno.“ Chápete? Zkrátka o tom je podstata přátelství.

Štítky:

Přidejte komentář