Hledá se pan Božský!


Mnoho žen hledá pana dokonalého, muže bez jediné chybičky. Proč vlastně a může být taková dokonalost i tak trochu na škodu?

 

Kdo je to pan dokonalý?

To si asi každá dáma představí bez problému už od dětství. Je to krásný statný muž s dokonalou postavou a ještě lepším vkusem na oblékání. Je bohatý s dobrou prací (třeba chirurg) ale i přesto má samozřejmě dostatek volného času na rodinu a práci dobrovolného hasiče nebo alespoň sundává kočky ze stromů a hledá zatoulané štěňata. Má skvělý smysl pro humor, je dokonalý gentelman a má všeobecný přehled. Je to rodinný typ, věrný atd.

 

Hledá se slečna dokonalá

Připusťme nyní, že pak dokonalý existuje, jistě by bylo dost děsivé ho potkat. Mnoho žen i mužů by si nutně muselo připadat v jeho přítomnosti tak trochu nepatřičně a bezvýznamně. Nastává ale otázka koho by takový pan dokonalý hledat? Poptávka po něm by rozhodně převyšovala nabídku, určitě i on by se poohlížel po nějaké slečně dokonalé a ruku na srdce milé dámy, vy jste snad bez chyby?

Dejme tomu, že jste, je to možné. Možná právě vy byste pana božského získala, jenže jaký by byl vlastně vztah s ním? Byl by to muž, kterého by vám chtěla vzít každá, nic byste neměla v hrsti, musela byste o něj neustále bojovat a být ve střehu. Opravdu byste na to měla ty nervy?

 

I chyby mohou být hezké

Ve svém každodenním honu za dokonalostí mnoho z nás zapomíná na to, že to jsou právě nedokonalosti, které nás odlišují od druhých, a které se často mohou některým lidem i líbit. Když poslouchám nějaké zamilované páry, nemluví o tom, že by se do toho druhého zamilovali, protože je hezký (to je přeci svým způsobem každý z nás) nebo protože vystudovat elitní školu, jsou to často blbosti a drobnosti, které nás na tom druhém dokážou oslnit.

 

Z nedokonalosti se rodí dokonalost

Když se dostanete do stavu, kdy jste si vědomi svých předností i záporů, a i přesto (nebo spíše díky tomu) se máte rádi a respektujete se takový, jací jste, jste podle mě vyrovnaný šťastný člověk. Pokud si k sobě najdete stejně vyrovnaného partnera, brzy možná zjistíte, že právě takto se rodí dokonalost. Harmonických pár plný porozumění, kde se nikdo nehoní za vidinou dokonalosti, která je poněkud povrchní a místo toho věnujete čas a energii jeden druhému a společnému životu.

Další druh dokonalosti je poznávání partnera. Ty pravé hezké hodnoty, které zprvu nejsou viditelné, se často skrývají pod povrchem a potřebují čas na to, aby vystoupili na povrch. Poznávání protějšku může být velmi hezký proces, díky kterému zjistíte, že by se mu nevyrovnal ani deset pánů božských.

Kdo hledá dokonalost, zůstane sám

Je smutnou pravdou, že koho touha po dokonalém protějšku neopustí, zůstává sám. Dokonalých božských stvoření totiž není dostatek a tak tito lidé hledají a hledají. Možná je však to, že nedokáží najít dostatečně dobrého partnera dle jejich přísných měřítek znamením toho, že mají pochybnosti sami o sobě. Život je příliš krátký na to být sám, možná když se na věc začnete pohlížet jinak, zjistíte, že ten muž, který vás nedávno zval na rande je vcelku fajn. Možná, když mu dáte šanci, zjistíte, že vás umí rozesmát, a že se s ním cítíte dobře, a co je cennější?

Přidejte komentář