Muž versus žena: Kdo je lepší řidič?


Ženská za volantem = auto bez řidiče. Taky tuhle větu slýcháváte od mužů ve svém okolí častěji než je zdrávo? Pokud ano, dejte jim přečíst tento článek nebo si ho rovnou vytiskněte a připevněte na ledničku. Rychle jím zboříte mýtus o ženách „mizerných“ řidičkách! Jsme totiž za volanty rovnocennými partnery!

Sporťák opak „broučka“

Počáteční rozpory ohledně řízení vznikají už u výběru auta. Pokud patříte mezi ty šťastné a v rodině vlastníte dvě auta, jedno manžela a jedno vaše, je vše v pořádku. Rozpory začínají, když si kupujete pouze jeden vůz, ten společný. Muži jsou jak malé děti. Vidí červený sporťák, nejlépe ve stylu kabrioletu, pod kapotou x koní, které zrychlí z nuly na sto rychleji než vítr. Ženy naopak koukají a upřímně to přiznávají na barvu, v zápětí hned na bezpečnost a funkčnost. Do sporťáku se velký týdenní nákup nevejde, že? Tady je každá rada drahá a kompromisu se s největší pravděpodobností nevyhnete.

S větrem o závod

Pro muže je auto součást jeho JÁ. Ví, co mu dělá dobře, kdy správně zařadit, kdy podřadit. Muž většinou řídí jednou rukou, vše v klídku a v pohodě. Řízení si vyloženě užívá a když má na tachometru 150 km/h blíží se k pocitu dokonalého blaha.

Žena má auto jako „přemisťovadlo“ z bodu A do bodu B. Jezdit autem je rychlé, pohodlné a v dnešní době nezbytné. Volant drží pevně oběma rukama, oči jsou upřené střídavě na silnici a zpětná zrcátka. Nad rychlou jízdou vítězí bezpečnost, spojená s radostí dojetí do cíle bez úhony.

A co z toho plyne?

Žena za volantem je opatrnější, dává si větší pozor, nenechá se ničím rozptylovat, rychlou jízdu nevyznává, zbytečně neriskuje. Statistiky hovoří jasně, ženy způsobují méně vážných dopravních nehod než muži.

Pozor! Parkuju!

Mluvit o tom, že se muž i s velkým autem vejde na parkovací místo pro motorky je asi zbytečné. Odhad mají zkrátka v krvi. Tady jsou zkrátka lepší.

Oproti tomu ženy vědí, že parkování k jejim silným stránkám nepatří. Bez stresu si zaparkují na parkovišti dál od vchodu, nebo seběhnou ulici pěšky. Jsou-li opravdu v nouzi, nestydí se požádat o pomoc.

Kolumbus se taky neptal a objevil Ameriku!

Poznáváte? Ano, muž má sice celkem dobrý orientační smysl, ale i on se může dostat do úzkých. Ne a ne najít tu správnou cestu. Raději si x kilometrů zajede, ale svoji bezradnost a nevědomost zkrátka nepřizná. Vždyť Kolumbus to taky zvládl sám!

Žena, když zabloudí a v mapě se nevyzná, vystoupí a jednoduše se na správnou cestu zeptá. Navíc má radost z toho, jak to hezky našla.

Dobrý den, silniční kontrola!

Většině mužů při této větě vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Určitě je nestaví jen tak. Vždyť proč by stavěli tam kde je STOP, když nic nejelo, že? Ve vesnici jet padesátkou? Nejsou přeci blázni, když je silnice rovná a na konec vesnice dohlédnou. Stovka je tak akorát. Dobrý den, silniční kontrola, pane řidiči….muž je téměř vždy nevrlý a hádavý. On přeci nic neudělal. Odjíždí s tučnou pokutou.

Žena je pokornější, předpisy dodržuje a padesátka v obci je pro ni samozřejmostí, také tam přeci chodí děti a běhají psi. Policie ji zastavuje většinou jen jako běžnou kontrolu. Díky své klidnosti a použitím těch „ správných zbraní“ jí i ledacos odpustí.

Ženy, nezoufejte. Naše síly v řízení jsou vyrovnané. Holt muži lépe parkují, my zase jezdíme bezpečněji. Horší řidičky ale rozhodně nejsme!

Přidejte komentář