Nevěra? Konec nebo nový začátek


Nevěra, alespoň jednou, postihne více jak 70% párů. Je to normální? Jednoznačnou odpověď nehledejte, i názory odborníků se na problém nevěry různí.

Partnerský trojúhelník

Ona, on a ten třetí mezi nimi. Zatímco v minulých letech se dalo jednoznačně říct, on má milenku, dnešní doba přeje i ženské nevěře. Ty tam jsou totiž časy, kdy ženy byly na mužích závislé jak finančně, tak i společensky. Můžeme si vyjít kam chceme, kdy chceme a samy si to i zafinancovat. Tím pádem máme dveře k „bokovkám“ otevřené dokořán.

Jsem pro nevěru

Podle jednoho názoru může mít nevěra na partnerský vztah i pozitivní účinky. Přítomnost milence (samozřejmě tajného) v partnerském vztahu dodává ženě ztracené sebevědomí. Už zase má být žena pro koho vzhledově i duševně krásná. Nový „objev“ ji nedovoluje usnout na jemně plujících vlnách.

Přítomnost milence však signalizuje i trhlinu ve vztahu „oficiálním“. V náhradním vztahu žena často hledá to, co ji doma chybí. Pokud si svoji potřebu „zalepit díru náplastí“ včas uvědomí, může ji nevěra otevřít oči a partnerský vztah ještě oživit a naplnit.

Nevěra? Rozhodně ne

Nejste zrovna puritánka, když hlasujete NE pro nevěru. Má to své logické odůvodnění. Čím déle nevěra trvá, tím více hrozí riziko „provalení“. Důsledky odhalení mívají často astronomické následky. Ani svému svědomí neuniknete. Vždyť usínat s pocitem vedle někoho koho podvádíte, není vůbec příjemné. Oprávněný je i strach z toho, že my ženy nedokážeme prožívat déle trvající vztah založený pouze na sexu. Když s tím či oným svého partnera podvádíte, už jste se zamilovaly, nebo k dotyčnému chováte víc než jen základní pudové touhy.

Mužská versus ženská nevěra

Když podvádí muž, je to borec. Rád se tím chlubí před kamarády, rád si pouští pusu na špacír. On totiž ještě pořád dokáže lovit. Žena když podvádí mlčí jako hrob. Kdyby se nevěra provalila, jen málo kdo ji podpoří a hlavně pochopí.

Ten třetí ve vztahu má na nás čas, neuniknu mu, že máte novou sukni nebo nový parfém, ale… To pověstné ale, myslíte si, že by si toho všiml, kdyby s vámi bydlel. Ne, je to jako z bláta do louže, zkrátka když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Když podvádí žena

Gratuluju. Máte zaděláno na průšvih jak malovaný. Muži totiž nevěru své partnerky dokáží odhalit třikrát rychleji než ženy. Špatně snášejí mít nasazené „parohy“. Když na vás nevěra praskne, čekejte jednoznačně rozchod. Jen málokterý muž se vyrovná s pocitem ponížení a velkorysé odpuštění od něj čekat nelze.

Když podvádí muž

Tak žena trpí. Trpí tiše a ve většině případů i dlouho. Však ono to přejde, nemá proč od nás utíkat. Říkáte si, že by jste to vyřešila jinak? Průzkumy prokazují, že toto je jedno z nejčastějších řešení nás žen. Když se vrátí, přizná nevěru, omluví se atd. jsme připravené být velkorysé, plné pochopení a odpuštění. No, však jednou může uklouznout každý.

Nepusťte si nevěru k tělu

Jediným receptem, jak se nevěře ubránit je tzv. vztahová inteligence. O svůj vztah zkrátka musíte pečovat. Nenechat ho uvadnout a zevšednět. To co hledá jeden z partnerů v „bokovkách“ nemá doma. Hledat může sex i péči a zájem.

Stalo se…

Pak máte na výběr z několika možností a záleží jen na vás, kterou cestou se rozhodnete jít. Můžete se rozejít a doufat, že nový vztah bude lepší. Můžete opustit milence a snažit se zpravit váš vztah s manželem nebo si můžete nechat oba a doufat, že co oči nevidí, to srdce nebolí.

Co by udělal muž, netuším. Mužská duše je pro tu ženskou opravdu k nepochopení

Štítky: , , ,

Komentáře k “Nevěra? Konec nebo nový začátek”(jeden komentář)

  • karelkavka:

    Nesnáším nevěru, minule už mi ruply nervy a nevěru jsem prokázal pomocí www_sodes_cz Nepřišlo mi to podlé, že jsem si to zjistil, přijde mi podlé to, že ona mi celou dobu lhala.

Přidejte komentář