Přátelství, to je někdy víc než láska


Přátelství

Celý život hledáme tu pravou polovičku, která by se k nám pasovala jak poklička na hrnec. Přesto nám naše drahé polovičky ve spoustě věcí nerozumí a pochopit složitou ženskou duši je pro ně horší než vyndat Foglarova ježka z klece. Pak hledáme porozumění někde jinde, mezi přáteli, ne ještě lépe mezi přítelkyněmi.

Přátelství lze navázat všude. Svoji spřízněnou duši můžete potkat na hodinách cvičení, při venčení Vašeho čtyřnohého miláčka nebo na hřišti, když budete „venčit“ ratolesti. Možností je spousta.

Kamarádka nad zlato

Uvařit si šálek kávy a k tomu si popovídat o všedních i nevšedních starostech běžného života. Žena potřebuje denně vyslovit alespoň čtyři tisíce slov, muž o polovinu méně. Proto chlapům připadáme jak „drbny“ a oni nám jako „nemluvové“. Máme to hold zakódované už od pračlověka, stejně tak, jako dělat více věcí najednou, kdežto muž zvládne jen jednu. Hold příroda.

Investice s bohatou návratností

Do přátelství nemusíte investovat velkou kopu peněz, ale něco daleko důležitějšího a sice hromadu času. Na to, abyste svého nejlepšího přítele poznala skrz na skrz a on Vás nestačí pár hodin nebo pár dní. Je to běh na dlouhou trať nebo jako péče o rostlinu. Taky ji nestačí pár dní na to, aby vyrostla v nádherný keř. Musíte ji zalévat, hnojit, rosit a přesazovat. I přátelství vyžaduje opravdu náročnou péči.

Ruka, která pomůže

Příteli se nemusíte bát svěřit s čímkoliv nebo ho o cokoliv požádat. Vždycky Vám vyjde vstříc, pomůže, poradí a hlavně vyslechne. Opravdový přítel nekouká na to, co z toho bude mít on, ale dokáže mít radost z toho, že pomohl on právě Vám.

Přátelství mezi mužem a ženou

Existuje nebo neexistuje? Názory se na to různí. Ať už na přísloví: Kamarád, taky rád, je nebo není něco pravda, z dlouhodobějšího hlediska takové přátelství fungovat nemůže. Dříve nebo později zjistíte, že si navzájem suplujete partnery. Buď se z toho vyklube láska jako trám nebo to Váš „přátelský“ vztah zavane na bod mrazu.

Přátelství na celý život

Výzkumy uvádějí, že ty opravdové přátele poznáváme ve věku okolo dvaceti let a výš. Souvisí to s psychickým vývojem naší osobnosti. V dospělém věku víme, co je pro nás prioritní, víme co hledáme, víme co máme nabídnout a jak se vztahem zacházet.

Známí nejsou přátelé

Známých můžeme mít spoustu a přátel jen hrstku. Nezaměňujte pojmy. Známí jsou lidé, s kterými se můžeme vídat denně a denně spolu mluvit o spoustě nepodstatných maličkostech. Ale přítele si pustíme k tělu, ví o nás všechno a mi o něm.

Přítel je když…

Nabídne pomoc a neptá se co za to. Půjčí peníze a neptá se, kdy je uvidí zpátky. Máte u něj dveře otevřené i v hříšnou noční hodinu. Má na Vás čas, když ho opravdu nutně potřebujete. Vypije si s Vámi kávu, i když na ni chuť nemá. Snaží se Vás rozesmát, když máte slzy na krajíčku. Odveze Vás k lékaři, když nemůžete udělat bez cizí pomoci ani krok. Vyslechne si Vaše starosti, i když svých má až nad hlavu. Přátelství je když..cítíte, že na světě nejste sami.

Jeden nádherný citát praví: Přátelství je jako hvězda, nemusíte ji vidět, abyste věděli, že existuje. Kdo má jednoho přítele je šťastný člověk a kdo má přátel víc ten je opravdu bohatý člověk.

Máte-li přítele, na kterého u tohoto článku myslíte a máte černé svědomí z toho, že jste se nějak podezřele dlouho neviděli. Zvedněte telefon a zavolejte mu, nebo alespoň napište. Přátelství si važte, někdy je opravdu víc než láska.

Přidejte komentář