Tchyně?! Kamarádka nebo protivník?


Do nekonečna o nich můžeme vyprávět vtipy, plní rozhovory kamarádek u sklenky vína, vkrádají se do našich partnerských hádek. Kdo? No přeci tchyně!

Uznávaný „řešitel partnerských krizí“ doktor Miroslav Plzák na základě dlouholetého zkoupání vyslovil fakta, která se pravdě podobají nejvíce. Pouze 12 % žen má s tchýní kladný vtah a těm zbylým 88% se jen ze slova tchyně zatmí před očima. Ovšem není tchyně jako tchyně.

Ďábel v rouše beránčím

Samá sladká slovíčka od té své drahé tchyně posloucháte? Samé zdrobněliny, „dobře“ míněné rady a poučky? Její milovaný synáček se přeci s vámi musí mít stejně dobře tak jako se měl pod jejími ochrannými křídly. Že je jiná doba? No, tak to ji asi nevysvětlíte. Máte dvě možnosti, buď budete skákat tak, jak tchyně píská nebo se zapřete a budete si žít podle svého.

Nutno říci, že rozhodující slovo bude mít vaše drahá polovička. Pro něj to sice bude v mnoha případech horší než obávaná zkouška z dospělosti, ale záleží jen na něm. Vy aspoň zjistíte, jestli máte doma chlapa, který stojí za Vámi nebo mazánka, který se máminy sukně bude držet až do smrti.

Co na srdci to na jazyku

Sice řekne hned, co se ji na vás nelíbí, ale běda, když budete mít jiný názor. Ona má totiž vždycky pravdu!! Takže když řekne neprat černé prádlo na čtyřicet, ale jen na třicet a zásadně na ruby. Zdržte se komentáře, opravdu ji nemá smysl vysvětlovat, že dnes existují prací gely přímo určené na černé prádlo a tudíž ho nemá smysl otáčet. Mějte na paměti, že devadesát procent takovýchto tchýní to s Vámi nemyslí špatně. Chtějí vás zkrátka naučit vše dobře a správně. Akorát zapomínají, že někdo může mít i jiný názor než ony.

Teď tu velím já!

Tak to ta nejhorší varianta, která Vás může potkat. Pokud jste okolnostmi donucené spolu bydlet a je celkem jedno jestli v jednom bytě nebo dvougeneračním domku. Vždy soužití zrovna ideální nebude. Dvě ženy na jednu domácnost je zkrátka hodně. Tady budete muset mít buď nad hlavou svatozář nebo se začít poohlížet po jiném bydlení.

Manžel má hlavní slovo

Ano, je tomu tak. Vždyť je to jeho matka. Pokud se vás zastane hned od samého začátku a maminka bude vědět, že jste pro něj životní partnerka, bude vztah vás dvou od začátku jasně vymezený. Jestliže tchyně uvidí, že když synáčka slovy proti vám nahlodá, no, pak upřímnou soustrast. Vyrovnat se s tchyní budiž, ale zjistit, že ji miluje váš muž snad více než vás, to už je trochu silné kafe.

Vycházím, nebojuji!

Pro vztahy v rodině je to důležité. Není příjemné, když mezi sebou máte rozbroje na život a na smrt. Nejen váš manžel je jak mezi mlýnskými koly. Maminky si váží, vychovala ho a vás miluje. Jak to vyřešit, aby jste spolu vycházely? Od začátku si stanovte jasná pravidla na kterých se dohodnete a pokavad to alespoň trošičku jde, držte svůj vztah v rovinách slušnosti. Vždyť na rodinné dovolené spolu jezdit nemusíte.

Tchyně na jedničku

Víte, jaká to je? Taková která:

  • pohlídá vnoučata kdykoliv potřebujete, nerozmaluje je sladkostma a dodržuje vaše pravidla výchovy
  • ctí vaše soukromí, před návštěvou se vždy ohlásí
  • zásadně nepronáší hlášky typu „ale já to dělám takhle“, „takhle je to lepší“
  • pochválí to co uvaříte
  • nesnaží se vám radit jak se starat o jejího milovaného synáčka
  • uzná, že ani její syn není dokonalý
  • ctí vaše soukromí

Taková tchyně je sice jak z příběhu sci fi, ale i takové se nejdou! Ať je právě ta vaše tchyně tou dokonalou druhou maminkou.

Přidejte komentář